CS 2'de yüksek rank'lere ulaşmak imkansıza yakın

CS ranklarında deneyimlediğim bir olay var. Eğer çok oynarsam daha az puan veriyor. Kazanıp kaybetmeniz çok önemli değil, sürekli oynamak puanı azaltıyor. Ama ne zaman 1 hafta ara vererek oynasam, aldığım puan sürekli oynadığım zamanlarda aldığım puandan daha fazla oluyor. Bunu yaşayan ve durumunu paylaşan birkaç kişi görmüştüm. Dilersen sende bir süreliğine ara ver ve aldığın puanları bugün ile kıyasla. Eğer fark görüyorsan bence ara vererek oyna.

Bu arada öyle 4.00 puana geldiğimde kaybettigimde 400 kesiyordu kazanınca 100 veriyordu bir hafta girmedim tam tersi oldu guncellediler mi yoksa dedigin gibi mi oldu emin degilim.

Ortalama 5-6 k eloda FACEIT girmeye gerek var mı malum elo kötü ya.

Bu arada öyle 4.00 puana geldiğimde kaybettigimde 400 kesiyordu kazanınca 100 veriyordu bir hafta girmedim tam tersi oldu guncellediler mi yoksa dedigin gibi mi oldu emin degilim.
Bende sürekli test etmediğimden emin olamıyorum. Ama CS:GO’da sürekli bu durumla karşılaşıyordum. Bir kaç kerede CS 2 üzerinde denemeler yaptım aynı sonuca vardım. Ama bu benim (veya benim gibi ) hesaplarlamı alakası var emin değilim.

Bende sürekli test etmediğimden emin olamıyorum. Ama CS:GO'da sürekli bu durumla karşılaşıyordum. Birkaç kerede CS 2 üzerinde denemeler yaptım aynı sonuca vardım. Ama bu benim (veya benim gibi ) hesaplarlamı alakası var emin değilim.

Büyük ihtimalle düzelttiler çünkü bu olayı bugün fark ettim elom düşmedi normalde böyle olunca 1-2K düşüyordu kaybedince.

Eğer arkadaşlarınız yoksa rank atlamak çok zor. Benim mesela ardı ardına 10 galibiyet de istatistiğim var ama ardı ardına 10 yenilgi de var. Nasıl bir eşleşme oluyorsa bazen çok iyi takımlara denk geliyorum, bazen çok kötü. Arkadaşım yok ve rekabetçiden rastgele giriyorum maçlara bu yüzden gelen takımlar tamamen şans. Elbette eşit takımlar da geliyor ama çoğu şanssız geldi bana. İstatistiklerde genellikle hep üstlerdeyim ama takımda 1 kişi bile kötü olunca bazen kazanmaya yetmiyor işte. Ayrıca çoğu global şu an galiba gümüş oynuyor emin değilim.

Ben haftada 3-4 maç atıyorum en az ikisi win ve kill ortalamam da 15-16 oluyor ama hala nova 2 de takılıyorum.
Hocam benim de 15-30 arası ortalamam var rekabetçide. Elbette bazen atıyorum 10 da oluyor ama atıyorum yine 32-35 de oluyor. Ortalama 15-30 arası. Rekabetçi Dust 2 oynuyorum ve tam nova olacağım derken ardı ardına gelen yenilgilerle yine rank düştüm. Tamamen şanssız eşleşmelerle alâkalı. Eğer arkadaşlarla oynanırsa bu oyun ama iyi oynayan kişiler olacak elbette. Bence çok olay şekilde rank çıkılır.

Ama arkadaşlarla veya lobiden girilirse de şöyle bir risk var eğer hilecilerle aynı takımda oynarsanız ne olacak? Bu durumda bütün galibiyetler eninde sonunda silineceği gibi bir de belki güven faktörü de düşer. Bu yüzden ben rastgele maçlara girmeye devam ediyorum. İnşallah eninde sonunda nova olup sonra novayı da geçeceğim. Nova'yı geçersem daha düzgün takımlarla eşleşirim kesin diye düşünüyorum.

Rastgele girerseniz işte böyle olur yani hangi takıma düşeceğiniz soru işareti olur.

Geri
Yukarı