CS Girerken Sistem Kilitleniyor

ZuZu

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim gibi CS girdiğimde harita yüklenirken bir anda bilgisayar kilitleniyor ve tepki vermiyor. Zorla kapatmak zorunda kalıyoruz. 3-4 yıldır hiçbir sıkıntı yoktu. Sadece CS'de problem oluyor. AC: O, Shadow of the Tomb Raider gibi oyunları rahatça oynatıyor.

X3440 (O. C var mı bir bilgim yok)
GTX 960
8 GB RAM
Güç kaynağı hakkında bir bilgim yok
Win10 1903 sürümü yüklü

Bu sorunu son güncellemelerden sonra bende yaşıyorum. İlk seferde mutlaka kitleniyor. İkinci ve sonrakilerde sorun yok. Sorun sistemde değil oyunda dostum. Yıllarca süren ALT+TAB olayı vardı, onu biraz çözmüşler gibi ama hala sorun çıkarabiliyor bazen.

Başlıkta da belirttiğim gibi CS girdiğimde harita yüklenirken bir anda bilgisayar kilitleniyor ve tepki vermiyor. Zorla kapatmak zorunda kalıyoruz. 3-4 yıldır hiçbir sıkıntı yoktu. Sadece CS'de problem oluyor. AC: O, Shadow of the Tomb Raider gibi oyunları rahatça oynatıyor.

X3440 (O. C var mı bir bilgim yok)
GTX 960
8 GB RAM
Güç kaynağı hakkında bir bilgim yok
Win10 1903 sürümü yüklü
Benzer bir sorunda bende farklı bir oyunda oluyordu bilgisayarı yeniden başlatmak zorunda kalıyordum sonra oturumu kapatarak daha hızlı halletmeye başladım daha sonra sorunu çözdüm. Oyun SSD ye kurulu idi bende HDD ye taşıdım ve düzeldi eğer sende SSD varsa ve buraya yüklü ise bu yöntemi denemeni tavsiye ederim, bir ikinci seçenek uyumluluk modunu değiştirmeye deneyebilirsin, üçüncü seçenek steam CS:GO ayarlardan Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrulayabilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı