CS:GO 1024x768 Çözünürlükte Oluşan Siyah Kenarları Kaldırma

Bartu Demirhan

Hectopat
Yer
Istanbul, Turkey
Daha fazla  
Bir problem yaşıyorum arkadaşlar. Csgo'da 4:3 1024*768 çözünürlüğe alınca zorunlu olarak kenarlarda siyah bar kalıyor. Tam ekran yapmanın yolu ise Nvidia Denetim Masası'nda çözünürlük ayarlarında var fakat benim Nvidia Denetim Masam çok eksik öbürlerine göre neredeyse hiçbir şey yok. Ne yapmalıyım? Açıkçası baştan silmeye biraz korkuyorum daha önce yaşayan var mı ne yaptı? :D
Not: Ekran kartı GT 540M.

Dosya Ekleri

• nvidia technopat.png
    nvidia technopat.png
    120,9 KB · Görüntüleme: 4.215
Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun ayarlarından çözünürlüğü artırınca yandaki siyah barlar gider. Nvidia denetim masasıyla alakalı bir şey değil bu. Ayrıca nvidia denetim masası herkes de aynı. Seninki eski değil yani.

Oyunun içinden değiştiremiyorsan, dahili grafik işlemcini intel hd yerine nvidia ya da nvidia yerine intel hd olanını seç.Bunlarla oyuna girip çözünürlük ayarı değiştirmeyi dene.

Alt+Enter tuşlarına basmayı dene.

Win 7' den daha güncel bir işletim sistemine geçmen dileği ile.

1. Masaüstüne sağ tuşla tıklayıp ekran çözünürlük ayarlarına giriyoruz.

2. Ekran çözünürlüğünü 1024 * 768 yapıp uyguluyoruz ve ayarları sakla diyoruz.

3. Orada gelişmiş ayarlar diye küçük bir tuş var ona tıklıyoruz.

4. Orada intel denetim sekmesine geliyoruz

5. Ölçeklendirmeden tam ekran ölçeklendiri seçiyoruz ve tamam diyoruz.

6. Ekran çözünürlüğümüzü geri eski haline getirip uygula diyoruz sorunun çözülmüştür umarım.

Oyunun içinden değiştiremiyorsan 3D ayarlarının yönetilmesi bölümüne girip,ordan program listesinden cs:go yu seçip çözünürlük ayarı değiştirmeyi dene.
3D ayarlarından çözürünürlük diye bir şey bulamadım ben.

Sorunu yaşamıyorum ama sanırım Nvidia denetim masasından çözülmüyor sorun.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı