CS:GO 4:3 Ekranda Sabit 60 FPS Problemi

fikibok117

Decapat
AMD Radeon 530 ekran kartı kullanıyorum ve CS:GO oyununda 4:3 ekran oynarken 150 FPS civarı alabiliyordum. Şimdi ise 4:3 ekranda oynadığımda sabit 60 FPS alıyorum. Oyundaki FPS yalnızca "Tam Ekran Pencere" özelliği seçiliyken normale dönüyor. Oyun 4:3 ekrandayken masaüstü 16:9 ekranda kalıyor bundan dolayı da FPS sabit 60 kalıyor. Halbuki daha önceden oyun 4:3 ekrandayken masaüstü de 4:3 ekran olarak görüntüleniyordu. Bunu nasıl düzeltebilirim acaba?

AMD Radeon 530 ekran kartı kullanıyorum ve CS:GO oyununda 4:3 ekran oynarken 150 FPS civarı alabiliyordum. Şimdi ise 4:3 ekranda oynadığımda sabit 60 FPS alıyorum. Oyundaki FPS yalnızca "Tam Ekran Pencere" özelliği seçiliyken normale dönüyor. Oyun 4:3 ekrandayken masaüstü 16:9 ekranda kalıyor bundan dolayı da FPS sabit 60 kalıyor. Halbuki daha önceden oyun 4:3 ekrandayken masaüstü de 4:3 ekran olarak görüntüleniyordu. Bunu nasıl düzeltebilirim acaba?
Radeon yazılımında ayarların ve oyun ayarların çakışıyor gibi, monitör özelliklerinide yazman gerekiyor. Monitörün 60 hrz ise, Freesync açık ise bu durum oluşabilir.

Son düzenleme:
Radeon yazılımında ayarların ve oyun ayarların çakışıyor gibi, monitör özelliklerinide yazman gerekiyor. Monitörün 60 hrz ise, Freesync açık ise bu durum oluşabilir.

Laptopu aldığım zamandan bugüne dek böyle bir problem yaşamamıştım. Son bir haftadır bu 4:3 ekranda sabit 60 FPS kalma problemiyle karşı karşıyayım. 16:9 ekranda da çok ahım şahım değil 120 FPS civarı. Maalesef eski performansı alamıyorum

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (20).png
    Ekran Görüntüsü (20).png
    7,1 KB · Görüntüleme: 99
  • Ekran Görüntüsü (21).png
    Ekran Görüntüsü (21).png
    7,2 KB · Görüntüleme: 109
ben bu problemi arkadaşımın bilgisayarın da "Tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırak" yöntemiyle çözmüştüm. Çocuk aylardır 60 fps alıyormuş şuan 200 lerde.

60 fps de rahatsız edici bir oyun deneyimini mi var, donma takılma vs.
Evet. 150 FPS oynadığımda anlık FPS düşüşlerinde 80 FPS civarı oluyordu. Ama sabit 60 FPS oynadığımda 20 30 FPS civarı oluyor. Onu geçtim 60 FPS de ben adamı görene kadar kasmadan dolayı ölmüş oluyorum. Bilgisayara format attım 4:3 ekranda yine 150 FPS alıyordum. Birkaç gün sonra yine sabit 60 FPS olmaya başladı. Bir ayarı var muhtemelen ama nasıl düzeltirim bilmiyorum

Ya oyun içi ya da Radeon ayarlarında V-sync ayarı açıktır hocam başka bir çözüm yoktur. Benzer durum GTA V'de başıma gelmişti. V-sync'yi ne kadar kapatırsam kapatayım 62-63 fps'yi geçmiyordu bunuda oyun ayarlarını sıfırlayıp tekrar yaparak çözdüm.

Ya oyun içi ya da Radeon ayarlarında V-sync ayarı açıktır hocam başka bir çözüm yoktur. Benzer durum GTA V'de başıma gelmişti. V-sync'yi ne kadar kapatırsam kapatayım 62-63 fps'yi geçmiyordu bunuda oyun ayarlarını sıfırlayıp tekrar yaparak çözdüm.

Ne XBOX uygulaması ne de Windows 10 ayarları V-sync kapatma şansı vermiyor. Muhtemelen V-sync yüzünden bu 60 FPS belasıyla uğraşıyorum ama kapatma şansım da bulunmuyor. Windows 8.1 e dönmek en iyisi gibi gözüküyor

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png
    140,8 KB · Görüntüleme: 105
  • Ekran Görüntüsü (3).png
    Ekran Görüntüsü (3).png
    42,9 KB · Görüntüleme: 86
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı