CS:GO 500 Saatte Silver 2 Olmak

SirYakup

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Dünya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
532 Saat oynama sürem olmasına rağmen daha yeni silver 2 oldum. Dalga konusu oldum bu nasıl bir şeydir ya :) Aslında bunun sebebi kendimi kasmıyorum, haftada bazen ayda 1 oynuyorum sadece AWP ve Aim sunucularında takılıyorum. Oyunlarda fark ettiğim şey bu kadar oynama sürem olduğu için bir el alışkanlığım, refleks gelişkinliği var. Bazen gerçekten çok aşırı üst seviyeler gibi oynadığım oluyor. Awp de beni yenebilen nadir insanlar var. Sizce nasıl rütbe atlarım bu bilgilere bakarak ?

Oyunu satmayacak ve oyunu ciddiye alan kişilerle oynayın. ( Gümüş seviyesinde biraz zor ama araştırırsanız bulursunuz. ) Herkes oyunu ciddiye alırsa ve kimse trollemezse kazanma ihtimaliniz çok yükseliyor.

250 saatlik tecrübem var,10 maç attım gold nova 3 gelmişti, ayrıca arkadaşın hesabında biraz oynadım oyunu bırakmaya karar vermişti uzun süre girmedim çok düşmüş rütbe diye :d onuda gold'a çektik, ama 1.6 tecrübem var, etkiler mi bilmem ama iyi bir half life oyuncusuydum, 1 senedir oynamıyorum bu sürede tecrübe ettiğim şeyleri aktarayım :

İlk önce puanlama sisteminden bahsetmek gerekirse önemli 3 etmen var ;
1-Karşı takımın ortalama elo puanı
2-Maçı değil el'i kazanman !
3-Edo alman

Elo puanından kastım şu : Her rütbenin belli bir elo puanı aralığı vardır bu aralığı her geçtiğinde veya düştüğünde rütben değişir, karşı takımın rütbe ortalaması senin takımından yüksek ise her el gelen puan daha fazla olur.

2.madde ise şöyle : 2 fark ile win almak ile 5 fark ile win almak aynı puanı getirmiyor aradaki fark ne kadar fazla o kadar puan alırsın çünkü her bir el kazanmanda puan artıyor kaybetmende azalıyor, yani maçı win alıyorsan bile aradaki farkı açmaya çalış.

üçüncüyü bildiğini varsayıyorum.
------------------
Aim ve oyun bilgisini nasıl geliştireceksin ? :

1-Aim önemlidir ama herşey değildir oyun bilgisi olmadan aim sizi her el kurtarmaz, aim için önerebileceğim en iyi şey aim alıştırma haritaları ve botlar(en azından zor botlar), haritada önereyim ben sana :

Steam Workshop :: Aim Botz - Training
-
Steam Workshop :: Training: Bot Aim V4C

2-Oyun bilgisi, şimdi bir ton yazı yazarım ama yazı video kadar etkili değil aşağıdaki videoları izle :

Dust-2 smoke bilgisi :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dust-2 flash bilgisi :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu arada oyunda hileciler maalesef çok fazla ve genelde dust-2 haritasında oynarlar bu yüzden dust-2 dışında bir kaç haritayı daha iyi bir şekilde öğren derim.

Dust-2 wallbang :

wallbang'ler her ne kadar ustaca yapılsa da biraz şans işidir.

Smoke playlist'i :

trilluxelıve kanalı gerçekten faydalı cs:go'da.

Flash playlist'i :

mikrofon al temel ingilizce ifadeleri öğren, bazen ruslar bile konuşmaya çalışıyordu taktir ediyordum çoğu rus nasıl bilirsiniz,raj raj raj cyka ************** .

Aç zor botlarda dene taktikleri sonra en zora getir botları öyle dene, elin 1 saat ısınmadan girme oyuna, bol bol cs:go yayınlarını takip et tabi burada bahsettiğim gidip kennys gibi oyuncuları izlemen değil mesela global-supreme bir yayıncı bul izle, izlediğin yayıncı bir yandan maç analizide yapıyorsa yaşadın. önerebileceğim "glaxy" var. baya zamandır yayın yapmıyor ama önceki videolara bakabilirsin.

Birde oyun içinde işini kolaylaştıracak kısayollar oluyor onları config yapıp oynarsan pratiklik olmuş olur :

CS:GO | Klavye Kısayolları ile Silah ve Bomba Satın Alma

Şahsen benim işime yaramazdı, ama sen bir bilirsin bir deneyebilirsin.

Dediklerimi en azından 1 ay dene,günlük 1 saatini ayır en azından oyuna.Ondan sonra duruma göre yeni hesap açıp durumunu gözden geçirmeni öneririm, milletin ne dediğini önemseme bro elbet yükseleceksin bir noktadan sonra.Eğer kişinin kendine bağlı olmasaydı boost denen kavram olmazdı,kendi başına boost yapan dolu insan var cs:go ve lol gibi oyunlarda.

Bol bol Deathmatch oynamalısın. Bunun yanında en önemli etken ise harita bilgisi. Dust 2'de takılıp kalma farklı haritaları dene. Atölyede Pre-fire haritaları var oralarda biraz harita bilgini geliştirebilirsin. Temel smoke'ları bilmen yeterli örneğin Cache'de A Car'dan Vent'i kapatan zor smoke'lara bulaşmana gerek yok. Ve takıma her ne kadar garip, troll oyuncu gelirse gelsin alttan almaya çalış. Ne zaman takımda kavga başlar ise o zaman round almak imkansız hâle gelir. Awp'yi iyi oynadığınızı söylemişsiniz. Eğer reflekslerine güveniyorsan Awp ile Entry Fragger rolünü üstlenebilirsin. Entry'i alan takım round'u %80 kazanır.

Benim de yaklaşık 500 saatim var ve keleşim rankımı beğenmiyorum ama oynamak için fırsat da olmuyor ama sen silver ikiyim ve awp iyi oynuyorum diyorsun iyi oynuyorsan o rankta işin yok . Benim uzun bir cs 1.6 geçmişim olduğu için cs:go ya başladığım gibi usta seçkin gümüş attı . Maçlara odaklan silverde risk almasan iyi olur bence kontrollü oyna ve rank atlamak istiyorsan peş peşe zafer alman gerekiyor bunun içinde güvendiğin insanlarla girmeni tavsiye ederim

iPhone cihazımdan Technopat Sosyal mobil uygulaması kullanılarak gönderildi.

532 Saat oynama sürem olmasına rağmen daha yeni silver 2 oldum. Dalga konusu oldum bu nasıl bir şeydir ya :) Aslında bunun sebebi kendimi kasmıyorum, haftada bazen ayda 1 oynuyorum sadece AWP ve Aim sunucularında takılıyorum. Oyunlarda fark ettiğim şey bu kadar oynama sürem olduğu için bir el alışkanlığım, refleks gelişkinliği var. Bazen gerçekten çok aşırı üst seviyeler gibi oynadığım oluyor. Awp de beni yenebilen nadir insanlar var. Sizce nasıl rütbe atlarım bu bilgilere bakarak ?

Awp de seni yenebilen nadir insanlar :) acilen vs atmamız gerek.

130 saatim var Nova 1'im.
Üstteki arkadaşın dediği herşeyi yap.

reddit.com/r/globaloffensive burda çok fazla bilgi alışverişi oluyor. Üye olmana gerek yok ama ingilizceye gerek var.

Kesinlikle ısınma yapmadan oyuna girme. Ben deney gibi birşey yaptım. Isınmadan girdiğim oyunlarda ilk 5-10 raund takımın sonuncusu oluyorum. Daha sonraki raundlarda toparlıyorum ancak. Artık en azından 1 el ölüm maçı girip ondan sonra rekabetçi giriyorum.

AWP önemli bir silah ama fiyatı oldukça yüksek. Onu almak için ilk 3 el ACE yapman gerek. O yüzden SMG ve diğer silahlara çalış. SMG'ler birini öldürünce 600 dolar verir. AK-47 AUG vb 300 dolar verir. AWP 150 dolar verir. Yani AWP aldığında ölmemeye çalış.

İlk raund sadece tabanca alabiliyoruz. Bu raundda ben genelde kevlar alıyorum ama bu değişebilir. Tec-9 ve Five-SeveN tercih edebilirsin. İlk roundda kimse de miğfer yok. (Çünkü alacak para yok) o yüzden kafaya odaklanıp headshotlar atabilirsin. Miğfersiz neredeyse her silah kafadan tek atar.

İlk raund yenerseniz kesinlikle SMG al çünkü karşı takımda para kalmıyor bunu avantaja çevirmen lazım. Eğer ilk raundda ace yada 3-4 kişiyi öldürdüysen Ak-47 alabiliyorsun. Kesinlikle al çünkü karşı takım SMG'ler ile senle başedemez.

Silahların recoil şekillerini anla ve etkili bir şekilde kullan. Bununla ilgili videolar var. İzle onları.

USP-S'mi yoksa P2000'mi? M4A1-S mi M4A4'mü? Desert Eagle'mi yoksa R8 Revolver'mi? Bunları belirlemen lazım.

USP-S P2000'e göre daha isabetli ama mermisi az.
M4A1-S'in M4A4'ün mermisi daha az ama birazcık daha isabetli.
R8 ve DE arasında büyük farklar var. Videolar izleyebilirsin.

Oyunla birlikte güncel kalmalısın. Mesela UMP çok güçlü bir silahtı. Ama Valve silahın %15 düşen hasarını %25'e yükseltti. UMP kullananlar ciddi bir şekilde düştü.

Şu videoları izleyebilirsin:

Yeni konular

Geri
Yukarı