CS:GO 7 gün bekleme süresi cezası

Quarit

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba. Eskiden bildiğim kadarıyla bu 7 gün ceza olayı 4. cezada oluyordu. Şimdi direkt olarak 7 gün ban yiyorum. Üstelik ben mm pek sık oynamam. Ki bunu 2. kez yaşıyorum ve iki kez de aynı şekilde oldu. Dün akşam mm girdim eğlencesine rekabetçi oyuna. Dust 2 oynadım ve solo girdim. T tarafı başladık ve karşı oyuncudan birisi ilk round 3 vurdu ve bizden birisi direkt ağlamaya başladı. Küfürlü şekilde karşı oyuncu için hile olduğunu söyledi. Ve bundan dolayı 4 round boyunca herkes tribe girdi. Mm pek oynamadığım için Rank'ım lem. Yani bu seviyelerde oyuncular geliyor. Yanlış anlamayın ama bu rank bana göre çok düşük. FACEIT bile level 4-5 olanlar Mm'de global, onlar bile benim için kötü seviye oyuncu. Sonra bizim arkadaşı izledim, sürekli karşısındakine küfür edip hile diyen kişiyi. Baktım 3 IQ oyun ile aimlock kullanıyor. Hani hile değil diyenin aklından şüphe ederim o derece belli ediyor :) Ben de kendisine düşük İngilizce seviyemle aynı şekilde kendisinin karşıya yaptığı gibi F... Noob dedim. Sen de hilesin, dedim. Meğerse bizim elamanların hepsi aynı lobiden girmiş Ukranyalılarmış. Dolasıyla 4 kişiden artık maç içinde ne kadar report yediysem, maç sonunda oyun içinde yukarıda bir uyarı gördüm. 7 gün cezalandırılmışım. Steam desteğe destek kaydı açtım bu konuda ama otomatik olarak cevap verdi bana sadece. Bu olayı 1 kez daha yaşadım ve otomatik mesajdan sonra bana Steam cevap veren olmuyor. Yani bu ne kadar saçma sistem. Karşıda ve benim takımımda hile var. Ben 1 maç içinde gerçekten haklı olarak o şekilde bir şey dediğim için 4 kişi tarafından 1 oyun içinde report yiyorum ve 7 gün ceza alıyorum. Mantıken düşününce bu kadar hilecinin Valve oyunlarında nasıl tutunabildiğini çok merak ediyorum. Bundan sonra mm oyun hiçbir şekilde girmemeyi düşünüyorum. Çünkü hilecilere karşı hiçbir şey yapmayan, ama bir oyun içinde 4 kişi tarafından reportlanınca 7 gün ceza veren bir sisteme güvenmem artık. Zaten güvenmiyordum ve biliyordum az çok ne olduğunu, ama bu kadar da tutarsız bir koruma sistemi, ve ceza verme sistemi olamaz yani. Saçmalık. Steam bekleme süresi ceza sistemine kendi makalesinden bakmama rağmen orada seviye seviye oluyormuş :) önce yarım saat. İki saat. 1 gün ve 4. ceza 7 gün oluyormuş. Ben nasıl 7 gün ceza aldım böyle bir oyunun üzerine arkadaşlar?

Son düzenleme:
Bende aynı sorunu ruslar yüzünden çok yaşadım dostum :) Ondan dolayı mm genelde arkadaşlarla giriyoruz, tek girdiğim çok nadir oluyor. Oyunun hile koruma sistemi falan o kadar iyi değil. Yani herkesin presi varsa yanan sen olursun :D.

Bende aynı sorunu ruslar yüzünden çok yaşadım dostum :) Ondan dolayı mm genelde arkadaşlarla giriyoruz, tek girdiğim çok nadir oluyor. Oyunun hile koruma sistemi falan o kadar iyi değil. Yani herkesin presi varsa yanan sen olursun :D.

Tamam karşıda ki hileydi. Ama ilk round 3 kişi vurdu diye bu tribede giremem hemen. Fakat ilk round benim modumu düşürdü, enerjim kalmadı. Küfür ediyor hile olduğunu söyleyerek. Sonra bakıyorum round başlarken, arkadaşın öyle bir oyun kurma olayı var ki, kendi kendime soruyorum yani bu nasıl bu kadar emin olabilir, sonra da diyorum "mm ya boşver" Ama enerjimi emdi. Diğer 3 kişi zaten sesini çıkarmıyor. Birisi biz nereye gidersek haritanın en ters uç kısmına gidip bait yapıyor. Nitekim karşının hile olduğunu önce anladım. Sonra bizimkini izledim. Gülmeye başladım. Gayet mantıklı. Arkadaş hileci olduğu için sanırım birbirlerini duvar arkası izliyorlar, karşıda ki hilesini körüklüyor ama bizim ki sanırım account'u daha değerli belli etmemeye çalışıyor. Fakat böyle bir aimlock olamaz yani :p Trigger efsane. Adamın 4 cm yanına sıkıyor, ama cross aim anında adamın kafaya kitleniyor ve vuruyor. İkiside top fragger olarak bitirdi maçı. Karşı 45 vurdu bizim 35 xD Ben neden 7 gün ban yiyorum yahu. Bizimkilerin hepsi pre karşıda hileci ile pre olan 1 kişi vardı. Neden ben yani, bunun şimdi mantığı nedir ?

Eğer oyunbozanlık banından bahsediyorsanız bu banı yemeden önce uyarı çıkıyor, report yemeye devam ederseniz ilk 24 saat sonra 2 gün gibi artıyor. Diğer banlar gibi 30 dakikadan başlamıyor. Ayrıca bu paradoksa girdiğinizde Faceit oynarken bile birisi ağlayıp sizi tüm seçenekleri seçerek reportladığında -ki oyunbozanlıktan yine report almış oluyorsunuz- aynı şekilde ban yiyorsunuz. Gerçekten berbat...

Eğer oyunbozanlık banından bahsediyorsanız bu banı yemeden önce uyarı çıkıyor, report yemeye devam ederseniz ilk 24 saat sonra 2 gün gibi artıyor. Diğer banlar gibi 30 dakikadan başlamıyor. Ayrıca bu paradoksa girdiğinizde Faceit oynarken bile birisi ağlayıp sizi tüm seçenekleri seçerek reportladığında -ki oyunbozanlıktan yine report almış oluyorsunuz- aynı şekilde ban yiyorsunuz. Gerçekten berbat...
Anladım. O zaman ben bir şey karıştırıyor olabilirim. Steam makalesinden baktım da bekleme süresi nasıl işliyor diye. Gördüğüm buydu. Acaba bu bekleme süresi benim şu an düşündüğüm şey mi. Çünkü ben MM'de hayatta oyun bozanlık yapmam. En kötü quit atıyorum tahammül edemeyince. O zaman ilk önce yarım. 2. ceza 2 saat. 3. ceza 1 gün ve sonra 7 gün. Yani ben dediğim gibi MM de hiçbir zaman 7 gün yemedim. Bir ara yedim o da elektriklerim sık sık gidiyordu. Yoldaş oynuyordum bir de. Rekabetçi olarak bir ara sevdiğim tayfam vardı, onlar MM oynardı, onlar için sık sık girmişimdir. Böyle bir şey 2. kez başıma gelince şaşırdım. Ve FACEIT durum aynı. 3-4 pre geliyor ve mikrafon açmıyorlar. Kendi aralarında TS ya da DC üzerinden info veriyorlar. Ben de dolasıyla neden vereyim madem öyle 4v5 oynuyorlar kendi aralarında, susuyorum. Sonra mikrafon açmaya başlıyorlar "why troll" Yahu bunun nesi troll. Sadece info vermiyorum ben de sizin gibi ! Bir de pre olanlar say atıp karşı takımada report eder misiniz trolluyor konuşmuyor pushluyor gibi iyice abartıyorlar, extreme report yiyorum. Tabii MM gibi 1 maç üzerine böyle 7 gün vermiyor. Ve bu 3-4 pre arkadaşlar her maç gelmediği için FBI artıyor. Nadir olsa da FACEIT üzerinden de 1 gün sakin olma cezası alıyorum xD

Oyunun ana ekranında sarı ban yazısının üstüne imlecinizi getirerek ekran görüntüsü paylaşır mısınız?
Haha çok iyi. Oyunbozanlıktan ceza almışım. Bunun neresi oyunbozanlık. Takımımda ve karşıda %100 hile vardı. Ki ben CS:GO uzun zaman oynarım. Kesinlikle bu hile tespitim basit bir MM oyuncu tribi değil. Karşıda ki körükledi, bizim elamanda belli etmemeye çalışanlardandı. Bunun sonucunda oyunbozanlıktan 1 maç üstüne 7 gün cezalandırmam ancak Valveye yakışır. Mesela FACEIT bu konuda bilinçliydi bir tık. Bu yüzden Free oyunlar için anket açtı. Şu birlikte giren kişiler için. Eminim ilerleyen zamanlarda bir çare bulur Free oyunlarda ki balans durumu ve bu tür olaylar için. Ama Valveye bakar mısın. 2 hileciyi ben de reportladım ve eminim ban yemezler, en azından 1 maç sonrası yemediğini anladık 2 hilecinin :D Ama ben oyun bozmuşum. Peh...
20220712211314_1.jpg

@Radieance
Bizim elamanın istatikleri; Se7eN Faceit profile (steamid 76561198027361676)
Karşı oyuncunun istatikleri; Simon Faceit profile (steamid 76561198350855940)

Yani bizim aslana bakar mısın. Arkadaşı olan her 3 kişiden 1 tanesi en az Vacban yemiş. Böyle tipler beni oyunbozanlıktan reportluyor 1 maç içinde ve 7 gün cezalandırılıyorum. Nice Valve <3

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı