CS:GO aktif harita havuzu dışında olan haritalar daha mı az XP ve rütbe puanı veriyor?

Sir Lewis

Hectopat
Aktif harita havuzu dışında olan mapler daha az XP ve daha az rütbe puanı veriyor diye biliyorum.
Biraz araştırdım forumda bazı konular açılmış ancak net bir cevap yok.
Bu olay geçerli mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim bildiğim kadarıyla sürekli aynı harita ile XP kasmaya çalıştığında daha düşük kazancın oluyor. Yani atıyorum rütbe ve seviye atlamak için sürekli Mirage veya Dust2 kasarsan diğer haritalarda maç atmazsan belli bir süre sonra daha az XP geliyor diye biliyorum. Benim bildiğim kadarıyla belirli bir harita yok, anladığım kadarıyla tek bir haritada tüm zamanını harcamanı istemiyor Valve. Diğer haritaların da aktif olarak kullanılmasını amaçlıyorlar diye düşünüyorum.

Yanlış bilgi
Aktif harita havuzu dışında olan mapler daha az XP ve daha az rütbe puanı veriyor diye biliyorum.
Bu olay geçerli mi?

Aktif harita havuzunda olmayan haritalar rütbe kazandırmaz, TP kazandırır sanırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim bildiğim kadarıyla sürekli aynı harita ile XP kasmaya çalıştığında daha düşük kazancın oluyor. Yani atıyorum rütbe ve seviye atlamak için sürekli Mirage veya Dust 2 kasarsan diğer haritalarda maç atmazsan belli bir süre sonra daha az XP geliyor diye biliyorum. Benim bildiğim kadarıyla belirli bir harita yok, anladığım kadarıyla tek bir haritada tüm zamanını harcamanı istemiyor Valve. Diğer haritaların da aktif olarak kullanılmasını amaçlıyorlar diye düşünüyorum.

Aynı harita olayını biliyorum, Mirage, Inferno, nuke ve vertigo arasında gidiyorum.

Aktif harita havuzunda olmayan haritalar rütbe kazandırmaz, TP kazandırır sanırım.

Kesin bir şey yok anladığım kadarıyla. Başka konulara da baktığımda herkes benzer cevaplar vermiş. 😀

Aktif havuzdaki haritalarda alınan galibiyetlerin rütbeye etkisi aktif olmayan haritalara göre çok fazla. Örneğin Dust 2 oynarken 10 maçta zar zor 1 rütbe alırken, aktif bir harita olan Ancient ile 10 galibiyet alırsanız belki 2 rütbe atlarsınız kaldı ki 1 rütbe garanti oluyor genelde o haritayı o hafta ilk defa oynadıysanız. Seviye XP ödülü ise her hafta çarşamba sıfırlanır, yani çarşamba günü sıfırlandığında siz fazlaca oynarsanız azaltılmış XP vermeye başlar ve bu da seviye atlamayı çok zor hale getirir bir sonraki haftaya kadar sabretmeniz gerekir. Durumlar böyle anlayacağınız.

Aktif havuzdaki haritalarda alınan galibiyetlerin rütbeye etkisi aktif olmayan haritalara göre çok fazla. Örneğin Dust 2 oynarken 10 maçta zar zor 1 rütbe alırken, aktif bir harita olan ancient ile 10 galibiyet alırsanız belki 2 rütbe atlarsınız kaldı ki 1 rütbe garanti oluyor genelde o haritayı o hafta ilk defa oynadıysanız. Seviye XP ödülü ise her hafta çarşamba sıfırlanır, yani çarşamba günü sıfırlandığında siz fazlaca oynarsanız azaltılmış XP vermeye başlar ve bu da seviye atlamayı çok zor hale getirir bir sonraki haftaya kadar sabretmeniz gerekir. Durumlar böyle anlayacağınız.

Cache main olarak ilk cümleniz beni bitirdi maalesef. 🥲

Bu olay geçerli mi?

Çok düşük bir oran rütbe puanı veriyor ama CS:GO'da alınan ve giden puanları görmediğimiz için yüzdeler hakkında kimsenin bilgisi yok ama kayda değer bir miktar vermiyor

Geri
Yukarı