CS:GO AMD ekran kartı için ayarlar nasıl olmalı?

İşletim sistemi
Windows 11

BarbarosaTR

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

AMD kullanan güncel CS:GO için ayarları bilenlerden destek alabilir miyim? AMD panelinde neyi kapatıp neyi açmam gerektiğini bilmiyorum.
Sistemde Ryzen 5 5600X işlemci ile 6700 XT kart kullanmaktayım. Aynı zamanda monitörüm 240 Hz bu doğrultuda desteklerinizi beklerim.

Ayrıca: Bu Windows 11'den sonra oyuna giriş, oyuna bağlanma ekranı yavaşladı. Çözümü bilen ya da düzelten varsa o konuda da destek beklerim.

Ayarlarım genel olarak 1280X960 ultrada 300 fps civarı drop takılma vs yaşamıyorum.
AMD kontrol panelinde input lag vs performansımı daha arttırabilecek ayar var mı merak ediyorum ?

AMD kontrol panelinden bir şey yapılabilir mi bilmiyorum. Ama daha yüksek FPS almanız gerekir normalde. İnceleme videolarına baktığımda sizin çözünürlüğünüzde 400-500 FPS alırlarken, 2K da 300 FPS alıyorlar.

-Bilgisayarınızı yüksek performans modunda kullanıyor musunuz ona bakın.
-Çözünürlüğü bir yüksek değere ayarlayıp işi biraz daha ekran kartına yığmayı deneyin.
-Standart FPS artırma metotlarına YouTube üzerinden bakarak denemeler yapın. Belki bir ayar FPS düşüklüğünüz ile alakalı olabilir.

AMD ayarlarında CS:GO için yüksek performans modu gibi seçenekler varsa etkinleştirmeyi deneyin. (NVIDIA da olduğu gibi)

Windows 11'i sürekli güncel tuttuğunuza emin olun. Sürekli güncelleme geliyor ve birçok hissedilir iyileştirme yapılıyor.

AMD kontrol panelinden bir şey yapılabilir mi bilmiyorum. Ama daha yüksek FPS almanız gerekir normalde. İnceleme videolarına baktığımda sizin çözünürlüğünüzde 400-500 FPS alırlarken, 2K da 300 FPS alıyorlar.

-Bilgisayarınızı yüksek performans modunda kullanıyor musunuz ona bakın.
-Çözünürlüğü bir yüksek değere ayarlayıp işi biraz daha ekran kartına yığmayı deneyin.
-Standart FPS artırma metotlarına YouTube üzerinden bakarak denemeler yapın. Belki bir ayar FPS düşüklüğünüz ile alakalı olabilir.

AMD ayarlarında CS:GO için yüksek performans modu gibi seçenekler varsa etkinleştirmeyi deneyin. (NVIDIA da olduğu gibi)

Windows 11'i sürekli güncel tuttuğunuza emin olun. Sürekli güncelleme geliyor ve birçok hissedilir iyileştirme yapılıyor.
Win11 çok kötü en azından CSGO için. Harita yükleeme sürelerim çok kötüleşti 11 yükletikten sonra geri 10 a döndüm

Windows 11 çok kötü en azından CS:GO için. Harita yükleeme sürelerim çok kötüleşti 11 yükletikten sonra geri 10'a döndüm.

W11 ve CS:GO konusunda gerçekten bir uyum sorunu var. Windows 10 da 250 FPS altını görmezken W11 de 150-200 üstüne çıkamıyorum.
Diğer oyunlarda benzer bir sorun yok. Bence bu CS:GO'nun klasikleşmiş optimizasyon sorunlarından birisi.

Geri
Yukarı