CS:GO anlık ping sıçramaları

Aybo59

Centipat
Arkadaşlar öncelikle bu sorunu çözene helal olsun ben her şeyi denedim gene de konu açmak istedim.
Türk Telekom 16Mbps internet kullanıyorum. CS:GO'da örneğin 45-50-60 ping ile sabit oynuyorum bir anda ping 300-400 yükseliyor ve 5-10 saniye oyun oynanmaz hale geliyor bu 5 dakikada bir 10 dakikada bir oluyor belli olmuyor. Denediğim yöntemler şunlar ve en ilginç olan yöntem pingim süper çok düşük oynuyorum ama neden sıçrama oluyor bunun nedeni ne bilmiyorum. Speedtest'te 5 ping bile görebiliyorum.

- 0 CAT6 ethernet kablosu oynuyorum modem PC dibinde.
- TP-Link TD9970V3 adslv2 vdslv2 modemi satın alıp değiştirip denedim.
- Arka plan uygulamaları kapatıp denedim (Windows Update vs. vs.
- Tüm Driver'ler yüklü chipset ethernet anakartın sitesinden hepsini yükledim.
- Tüm telefon Wi-Fi bağlantılarını kapatıp oynuyorum gene aynı sorun.
- Oyun ayarlarım maksimum kabul edilebilir oyun trafiği band genişliği (sınırlandırılmamış) kabul edilebilir ping sunucusu 70 hepsini denedim aynısı oluyor.

Müşteri hizmetlerini aradığımda internetinizde bir sorun yok diyor çıldırmak elde değil.
Arkadaşlar 1 aydır bu sorunla uğraşıyorum TürkNet'e geçeceğim fakat altyapı çalışması var geçemiyorum gerçekten çözüm yöntemi bulabilecek varsa helal olsun teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben CS:GO'yu modemde bulunan Wi-Fi tuşuna bağlanarak oynuyorum. Yoksa ping'den geçilmiyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı