CS:GO ayarları yükselttikçe FPS artıyor

İşletim sistemi
Windows 10

Ganseblumchen

Decapat
Sistemim R7 4800h. RX5500M 8 GB.
CS:GO oynuyorum ayarlari test ederken dikkatimi çekti. Dust 2 açtım tek başima FPS değerlerini ölçtüm ben doku kalitesini, yumuşatmayi vb. yükselttikçe FPS azalmıyor aksine 5 -10 artıyor bu nasıl olabilir? Kalite yükseldikçe FPS düşmeyecekse maximum ayarlarda oynamak en mantıklısı o zaman. 16:9 - 4:3 fark etmiyor.

Hocam CS:GO ağır bir oyun olmadığından ayarları Low yapınca ekran kartı çok FPS verebiliyor. Bu yüzden işlemci ona yetişemiyor. Bu yüzden de darboğaz olup FPS düşüyor. Ayar yükseltince işlemci yetmeye başladığı için FPS artıyor. Ayarları Low yapmanın bir mantığı yok.

Grafik düşük olursa darboğaz yapar, bu da performansı düşürür. Yüksek tutmanızda fayda var.

Anladığım kadarıyla ve benim düşünceme göre oyunun ayarlarını yükselttikçe daha çok ekran kartı kullanıyor ve bu da darboğazı azaltıyor.

Normalde işlemci ağırlıklı kullanıyor CS:GO

Darboğazdan kurtuluyor bilgisayar.

Hocam CS:GO ağır bir oyun olmadığından ayarları Low yapınca ekran kartı çok FPS verebiliyor. Bu yüzden işlemci ona yetişemiyor. Bu yüzden de darboğaz olup FPS düşüyor. Ayar yükseltince işlemci yetmeye başladığı için FPS artıyor. Ayarları Low yapmanın bir mantığı yok.

Anladim peki oyunculara karşı yine de aynı etkiyi yaratır mi ben bunu tek başıma bos haritada denedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı