Cs:Go`da Ses Kasma Nedir ? Nasıl Yapılır ?

ÖmerAltıntas

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar benim 100 saatlik bir cs oynamışlıgım var. Ancak hala kendimi geliştiremedim. Neyin ne olduğunu bilmiyorum ve bunlardan biride ses kasma. Bu ses kasma nedir ve nasıl yapabilirim ? Bunların dışında cs ile ilgili taktikler nelerdir ?

Taktiklerden birini söyliyeyim sana; Oyun başlangıcında en önde olma. Bir yere girerken ilk sen girme. Temkinli ve dikkatli ol.

Yavaş yürüyorsun, kendi ayak sesini duymuyosun. Rakip oyuncuların seslerini dinle.

Rakiplerin sesini dinlemek dışında verilen şeyler tamamen yanlış. Ses kasma olayı rakiplerin seslerinin nereden geldiğini odaklanarak anlamaktır. Bunu çok basit bir şekilde yapabilirsiniz ama public serverlerde bunu yapmak zor 32 kişi birbirine girdiği için ancak 1 vs 1 gibi şeylerde duyarsınız veya mm. serverlerde. En önde gitme diyen arkadaşa itafen şunu söyleyeyim ben agresif bir oyuncuyum bırakın en önde gitmeyin CSGO'da flash ve sis ile rakibin arkasına geçmeye çalışıyorum. Tabiki bunu her zaman yapmıyorum ama yaptığım anlar oluyor. Bu arada oyunda deneyimliyim yeni oyuncu değilim.

Arkadaşımız daha ''yeni'' bir oyuncu olduğu için öyle söyledim. Yoksa herkes bilir Rush atmasını.

5v5 için,
1 - Haritaları ezberlemen nerde ne var gözünün alışması gerek.
(Sesi aldın adamın nerede oldugunu daha iyi tahmin etmen için.)
2- Ses kasma kulaklıgından gelen sesleri ayırt etmeyi ögrenmen gerek.
(Kulaklıgın ses kasmaya elverişli olmayabir.Sesler karışık geliyorsa başka bir kulaklık denemende fayda var)
(Zamanla alışırsın sadece dikkat etmen gerek ilk başta.)
3 - Bombaları yerinde ve güzel bir zamanla kullanmak.
(İnternette oldukca bu tarz videolar var.)
(CS:GO pov demoları izlemende fayda var.)
4 - Aim çalışmaları ,DeathMatch , reflex oyunları.
5- Wallbang yerleri öğremen.(Güzel bir ses ve harita bilgisi ile rakibin seni görmeden avlama ihtimalin var.)
6- Peeking(bakmak).Zıplayarak çıkmak , yarım zıplama vs gibi yöntemler.
(İnternette cs:go peeking yazarsan bununla ilgili videoları izleyip deneyebilirsin.
7- Silah kullanmayı , tararken mermiler nereye gidiyor isabet oranım iyimi, rakibe karşı orta uzun mesafelerde kullandıgım silah ne kadar etkili gibi bir konu var.
(Aynı sekilde bununlada ilgili videolar var silah ismini yazıp bulabilirsin.cs:go ak47 tips , cs:go m4a1 tips , cs:go deagle tips vs)

Kendini bu şekilde geliştirebilirsin.
Onun dışında bir takımın varsa maçlara onlarla giriyorsan takım halinde uyum içinde olmalısınız.Aktif haberleşme , nerde öldügünü söylemen , en son kaç kişi gördün o taraftan gelen vs.
(Takım oyunu emin ol bu kısım daha zor arkadaşların ile iyi anlaşmanı ve oyun içi uyumu gerektirir.)
(cs:go da hltv demoları izleyerek takım halinde bu sorunu çözmenin güzel bir yolu.)
Cs:go yada bu tarz multiplayer oyunlarda cözünürlügü düşürmeni tavsiye ederim.
Ne kadar az çözünürlük o kadar az detay.(Önceligin rakip takımı yenmek ise.Başka bir artısı ekran kartın cok iyi değil ise fps artışı yakalabilirsin.)
Aynı şekilde bağlantı ayarlarını ayarlaman.(yüksek ping varsa oyunda senden kaynaklanıp kaynaklanmadığından emin ol.)
(Yurt dışı sunucularda ping yüksek olması normal oyun akışını engellicek kadar yüksekse daha yakın sunucularda oynamayı dene.Cs:go max ping ayarı vardı yanlış hatırlamıyorsam.)
Sabit bir fps ile oynaman daha saglıklı olur.
Oyun içi fare hassasiyetini en rahat ettigin sekilde ayarla.(oyun faresi kullanıyor isen hem oyun içi hemde dpi ayarları değiştirerek güzel bir hassasiyet elde edebilirsin.
Tavsiyem mouse pad kullan.(Hem farenin skatezlerini aşındırmassın hemde imlecindeki titremeler azalır.)
Fare hassasiyetini mousepadin büyüklüğüne göre ayarlamanda fayda var.

İyi şanslar ;)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı