Çözüm CS:GO düşük FPS & FPS drop sorunu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

qweqw3q

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Potansiyel Oyun Geliştiricisi
Yaklaşık 1-2 hafta önceden beri takıntılıyım. CS:GO oyununda gereksiz FPS dropları yaşıyordum. Facebook gruplarında çoğu kişi FPS dropları yaşamadığı mı, monitörün kaç HZ ise maksimum o kadar kare göstereceğinden fazla FPS almanın bir işe yaramayacağını söyledi. Oyunu ciddiye alıp oynayanlar CS:GO başlatma seçenekleri ayarlıyorlar (-novid -console gibi komutlar). ben de hepsini tek tek silip denedim, FPS 300'ü görmüyor iken 400-500'lere kadar çıkmaya başladı. Sabit bir arkasından bakarken minimum şu an 330 FPS görüyorum. Daha sonra her kodun internetten açıklamasına baktım. Eğer bilgisayarınız iyiyse yeterli verim alamıyor gibi gözüküyorsanız CS:GO'da, aşağıda yazdığım kodlar sizde de yazılıysa kaldırmanız güzel bir çözüm olabilir. Kasaya geçmeden önce laptop kullanıyordum FPS artışı oluyordu. Şu an elimde da V4 bulunuyor. Laptopta kullandığım kodlardan dolayı FPS droplar yaşıyordum bilginiz olsun.

Kendi başlatma seçeneklerimden kaldırdığım kodlar ve internette bulunan açıklamaları;

-High: "Bu komut başlatma seçeneklerinde kullanıldıktan sonra oyun açıldığında sistem ayarlarından oyunun önceliğini daha üst bir seviyeye çıkartır. Bu komutu kullanmak arkaplanda az uygulama açıkken düşük performanslı sistemlerde daha rahat bir oyun oynama keyfi sunacaktır. Ama arkaplanda uygulamalar açık ve bu komut kullanılırsa oyunda sağa sola dönme gibi reflekslerde donmalar kare kayıpları artacaktır. (Asıl problem bunu kaldırınca çözüldü arkadaşlar. )"

-Threads: Bu komuttan sonra girilecek sayıya göre oyuna işlemcinizden çekirdek ayıracaksınız. Eğer bilgisayarınız 2 çekirdekse 4 girmek performans düşüşüne yol açabilir. Kesin bir performans değişimi hakkında bilgi olmadığı için kullandıktan sonra performans düşer ise başlatma seçeneklerinden kaldırmanızı tavsiye ederim. (Laptoptaki çekirdek sayısı düşük olduğundan tam CPU performansı alamıyor, CPU genelde %50 kullanılıyordu)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı