CS:GO düşük FPS ve takılma sorunu

quizcik

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. CS GO'yu aldığımdan beridir, oyuna girerken, ayarlarda bir şey yaparken bir yere girdiğimde oyun takılıyor. Ses tekrarlıyor 2-3 saniye. Onun dışında sistemimin 1080P Ultra ayarlarda 120 FPS civarlarda alması gerekirken oyun 30-40 FPS'lerde geziyor. Bazen 120'lere çıkıyor ama çok olmuyor bu. Düşük ayarlarda da düşük FPS alıyorum. Sevdiğim bir oyunu kasma ve takılma sorunlarından ötürü oynayamıyorum. Yardımınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.
Sistem :
  • R7 370
  • FX 6300
  • Gıgabyte 970A-DS3P
  • Gskıll 16 GB (2x8 gb) DDR3 1600 MHz Cl9 RAM

Ekran kartı sürücüsü güncel işletim sistemim Windows 7. Windows 7'den kaynaklıysa sorun W8.1'e geçmeyi düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 7 kaynaklı olacağını sanmıyorum. Ancak Windows 10 a geçmenizi tavsiye ederim.
W10'a geçişi düşünmüyorum çünkü oyunlarda pek sıkıntı çıkmıyor tek sıkıntı CS:GO'da oluryor. Ayrıca W10'da korsan oyunların yasaklandığı için geçmeyeceğim sanırım çünkü her oyunu orjinal alabilecek bütçem yok.
Bilgisayarınızda virüs olabilir.
Kontrol ettim, tarama yaptım virüs yok.

Oyunu silip tekrar indirdim, çözünürlük düşürdüm, grafik ayarlarını en düşüğe getirdim sorun azaldı ancak ara sıra gene 30 FPS'lere indiği oluyor. Benim normalde bu oyunu ULTRA'da 1080P 100 FPS ile sorunsuz oynamam lazım. W8,1 geçebilirim son çare olarak.

+

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı