CS:GO düşük GPU kullanımı

İşletim sistemi
Windows 10

BorsaKaplani888

Kilopat
Yer
İzmit
Merhaba, benim sorunum CS:GO'da GPU kullanımının az olması internette baktım araştırdım ama bu konu ile çözünürlük değiştirmeyi önermişler. Ben çözünürlüğü 2K yaptığımda da bu sorun devam ediyor ve hiçbir türlü çözemedim. Bana tek faydası bulunan GeForce Experience oldu kullanımı yükseltmedi ama nedense oyundaki drop ve kasmaları biraz daha azalttı ama yine de devam ediyor. Çözümünü bilen arkadaşlar yardım ederse sevinirim. Bu arada bilgisayarımda darboğaz olduğunu biliyorum ama bu kadar olduğunu sanmıyorum çünkü oyun içinde kullanım genelde %40 civarı oluyor.

Sitemim:
  • 750 Ti
  • Intel Pentium G2030
  • 6 GB RAM
  • 500 GB HDD

CPU kullanımın nasıl? İşlemcin oldukça güçsüz bir model.
Genelde %40 %50 arası. Menülerde oyun içinden daha çok kullanıyor ekran kartını anlam veremedim.
CS:GO ekran kartına yüklenen bir oyun değil, bu yüzden düşük kullanması normal.
Önceki ekran kartım HD 6570 idi. O kartla daha rahat oynayabiliyordum ve full yükte idi. Fakat bu kartı yeni alıp taktım ve oynayamıyorum evet darboğaz var ama diğer oyunlarda bu sorunu 1080p ye çekince düzelirken CS de hiç düzeltemedim.

CSGO fazla GPU kullanan bir oyun değil, eğer dediğin gibi darboğaz varsa da GPU tam performans çalışmaz. 6570 ile 750 Ti arasında büyük fark var, normal olarak 750 Ti işlemciye daha fazla yük bindirir.
Bu sorunu nasıl çözeceğim hakkında bir fikriniz var mı çünkü oyunları daha iyi oynayabilmek için aldım bu kartı evet işlemciyi de değiştireceğim ama öğrenciyim ucuz yollu 2.el bir şey bakıyorum en azından alana kadar çözüm bulamam mı?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı