CS:GO ekran kartının tamamını kullanma

ToWin

Decapat
Daha fazla  
CS:GO oyununda ortalama 300 FPS alıyorum ancak ekran kartının %50'sini kullanarak bu FPS değerini alıyorum. İşlemcimin ise %36-%45 civarını kullanıyor. Ekran kartının nasıl %100'ünü kullanmasını sağlayabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
High komutu ekran kartı kullanımı için değildir. Aynı görev yöneticisinden öncelik ayarla gibi bir olaydır. Bellek kullanımını ayarlar. Arka plandaki yazılımlar ve Oyundaki bellek kullanımı anormal seviyelere gelip hata verebilir.

Ekran kartı kullanımını artırmak için Grafikleri artırabilirsiniz. Ama CS:GO eski bir oyun olduğundan güncel oyun motorlarında 4 K Ultra ayarlarda %90-99 arası stabil olmayan değerler veriyor.

CS:GO Source 1 Engine ile yapılmış. 32 Bit ve DX9 kullanıyor.
PUBG Unreal Engine 4 ile yapılmış. 64 Bit ve DX11 kullanıyor.
Tabi ki de PUBG güncel ekran kartlarında daha fazla GPU kullanıma sahip olacaktır. CS:GO ile bu oyunu kıyaslamayın.

CS:GO eski bir oyun motoru kullanıyor ve grafikleri güzel değil o yüzden ekran kartının tamamını kullanamaması normal. Grafikleri ve çözünürlüğü yükseltip bir nebzede olsa ekran kartı kullanımını artırabilirsiniz.

Alakası yok bununla.
High komutu ekran kartı kullanımı için değildir. Aynı görev yöneticisinden öncelik ayarla gibi bir olaydır. Bellek kullanımını ayarlar. Arka plandaki yazılımlar ve Oyundaki bellek kullanımı anormal seviyelere gelip hata verebilir.

Ekran kartı kullanımını artırmak için Grafikleri artırabilirsiniz. Ama CS:GO eski bir oyun olduğundan güncel oyun motorlarında 4 K Ultra ayarlarda %90-99 arası stabil olmayan değerler veriyor.

CS:GO Source 1 Engine ile yapılmış. 32 Bit ve DX9 kullanıyor.
PUBG Unreal Engine 4 ile yapılmış. 64 Bit ve DX11 kullanıyor.
Tabi ki de PUBG güncel ekran kartlarında daha fazla GPU kullanıma sahip olacaktır. CS:GO ile bu oyunu kıyaslamayın.
Benim öyle bir iddiam yok zaten öncelik verecektir dedim ekran kartı kullanımını yükseltecektir demedim

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı