Çözüldü CS:GO ekranına oyuncu yaklaşınca FPS düşüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Gökay Yıldız

Hectopat
CS:GO'da rakip veya takım arkadaşım banim 5-6 metre yakınıma gelince FPS değerim 60 iken 20'ye kadar düşüyor, bana yakınlaştığında oyuncu ekranımın dışındaysa bir sorun olmuyor ama ekranıma girdiğinde FPS değerim yüksek miktarda düşüyor, bu oyun ayarlarından halledilebilecek bir şey midir yoksa donanımım yeterli olmuyor olabilir mi?
Oyun ayarları: Düşük.
Çözünürlük: 1024x768 & ekran kaplama.
Ekran kartım: GT 730.
Driver: 391.35

Çözüm
Oyuncu kontrastını arttır ve über gölgelendirici kapalı mı?
Başlatma seçeneklerine de "-noubershader" yazıp dene.
Bu problem bende de vardı ve sorunu bir nevi çözecek ayar var.

CS:GO\ settings\ video\ Boost Player contrast= disabled

Oyunu Türkçe oynamanızı önermem mümkünse İngilizce oynayın FPS'e biraz etki ediyor.
O sistemle oyunda 30 FPS almanıza şükredin. İşlemci vasat, ekran kartı giriş seviyesinin de giriş seviyesi, RAM'ler ise giriş seviyesi, CS:GO için yeterli ama MHz düşük, kısacası sistem kötü, ayarları en düşüğün de en düşüğüne çekmeniz lazım, o zaman 40 FPS falan görürsünüz.

i5 3210M
4 GB RAM
NVIDIA 610M.

Bu laptop ile en düşük 30 en yüksek 100 FPS gördüm, tabii eski haritalarda. Yeni haritalar oynanmıyor.

Çoklu CPU kullanımı açıksa kapat, kapalıysa aç. Uber gölgelendirici aç. Doku kalitesi orta yapıp diğer her şeyi en düşük yap.
O sistemle oyunda 30 FPS almanıza şükredin. İşlemci vasat, ekran kartı giriş seviyesinin de giriş seviyesi, RAM'ler ise giriş seviyesi, CS:GO için yeterli ama MHz düşük, kısacası sistem kötü, ayarları en düşüğün de en düşüğüne çekmeniz lazım, o zaman 40 FPS falan görürsünüz.

Eski bilgisayarımda Xeon X5450 + HD 6570 ile 70 - 100 FPS alıyordum. i3 2100'ün çekirdeği az olabilir ancak tek çekirdek performansı gayet iyi.

Oyuncu kontrastını arttır ve über gölgelendirici kapalı mı?
Başlatma seçeneklerine de "-noubershader" yazıp dene.
Über gölgelendirici kapalıydı fakat oyuncu kontrastını arttır açık kalmış, gözümden kaçtı sanırım kusura bakmayın.
Sorunum çözüldü, Teşekkürler :)

Uber gölgelendirmesi açılması önerilmiyor diye biliyorum çoğu forumda kapatın diyorlardı.
Uber gölgelendirmesi tam olarak ne işe yarıyor bilen var ise lütfen söylesin biz de bilelim.

Gölgeleri netleştirir. FPS kaybı aşırı olmaz ancak yükü ekran kartına bindirir. Darboğaz varsa kullanılabilir.

Sistemimde yıllardır anakart dışında değişiklik olmadı ve fps değerim bu yaşadığım sorun haricinde 60'ın altına inmedi, sistemimin zayıf olduğunu ben de biliyorum, KadirGN sayesinde sorunu çözdüm teşekkürler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı