Çözüldü CS:GO eskisinden düşük FPS veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

EmreSunars

Hectopat
Yer
Samsun-Havza-Kocapınar
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Amd Ryzen 5 1600AF
Sapphire Pulse Rx 580 8gb OC
Kingston Hyperx Fury 8X2 3200mhz rgb
Adata SU630 240GB
WD BLUE 1TB 7200RPM
Meslek
Öğrenci
Daha dün FPS benchmark mapinde CS:GO'da 236FPS iken ortalama şimdi 175FPS ortalama olarak sizce sorun ne.

Çözüm
Sorunu çözdüm RX 580 ekran kartımın driverlarını DDU ile kaldırdım sonra güncel driverı tekrar kurdum ve FPS'im düzeldi.
Yeni AMD 21.6.1 güncellemesini yapınca oldu diyeceğim dün yaptım böyle bir sorun yoktu bir Jailbreak sunucusuna girdim orada FPS düşüktü acaba ondan mı?

AMD Radeon Software yeni güncellemesi geldi ve indirdin mi eğer indirdiysen ve ekran kartın iyi değilse normaldir çünkü AMD söylenen kartlara (düşük performans kartlar) desteği keseceğini söylemişti eğer kartın öyleyse ondandır. İşe yarar mı bilmem ama AMD software in eski güncelleme dosyalarını sil bende 25GB alan kaplıyordu sildim bilgisayarım rahatlamıştı. Belki işe yarar FPS'in artar 🧐. Ve AMD Radeon Software yeni gelen güncellemede kullanıcılar şikayetçiydi FPS yüzünden sana da rastlamış belli. Programa gir ayar falan yap istiyorsan.
Yeni AMD 21.6.1 güncellemesini yapınca oldu diyeceğim dün yaptım böyle bir sorun yoktu bir Jailbreak sunucusuna girdim orada FPS düşüktü acaba ondan mı?
AMD, birçok ekran kartı için desteğini kesiyor buradan bakabilirsin.

Sorunu çözdüm RX 580 ekran kartımın driverlarını DDU ile kaldırdım sonra güncel driverı tekrar kurdum ve FPS'im düzeldi.

Çözüm
Zırrrva tam bir zırva. Bende de oldu aynısı. Fps için ekran çözünürlüğünü 800x600 yapıp oyunun görüntü ayarlarını 4:3 1024x768 stretched yapıp oynuyordum bu sayede blackbar sorunu ortadan kalkıyordu. Şu sıralar 200 fps alırken 120fps almaya başladım. Sadece fps boost adına 4:3 oynayanlar için söylüyorum. Ekran Çözünürlüğünüzü 1280x768 yapın. Oyuna girin ayarlar görüntü den oranı 16:9 çözünürlüğü 1280x720 yapın konsola fps_max 0 , r_dynamic 0 yazmanızın da etkisi ile 120 fpsin 150-160 değerlerine çıktığını görebilirsiniz. (Değerler Hp Probook 450 G4 Intel Core i5-7200U ile kendi gözlemlediğim değerlerdir.)

Geri
Yukarı