CS:GO eşyalarım çalındı

Emre88

Kilopat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İyi günler bugün 280TL'lik bıçağımı takaslamak için csgo lounge ve facebook gruplarında geziniyordum biri steamdan beni ekledi kabul ettim. Bana csgo rütbemi sordu bende söyledim aynı rütbedeydik bana maçımız var. Kazanan her takımın üyesi 5 key alıyor dedi bende kabul ettim bana teamspeak3 e benzediğini söylediği razer comms adlı programı indirip kurmam için link verdi. İndirdim yaklaşık 700KB'tı ve kurdum sonra steam kapandı logosu değişti ve steama uygulamadan ilk giriş yaparkenki küçük sekme çıktı ama sekme türkçe değil ingilizce idi. Bende trojendir diye bilgisayarı kapattım format atacaktım trojen sadece benim bilgisayarım açıkken çalışır zannediyordum ama öyle değilmiş. 5 dakika sonra 280TL değerindeki bıçak 180TL'den satılmış ve daha sonra 171TL'lik birşey satın alınmıştı. Diğer yaklaşık 30TL değerindeki eşyalara dokunulmadı sadece bıçak satılmıştı ve bu kişi daha sonra gmail'imede girmeye çalışmış e posta geldi isveç, helsingborg dan gmail hesabıma girilmeye çalışılmıştı. Mailin altında bu şüpheli oturum açma girişimi önlendi yazıyordu eğer bu siz değilseniz hemen şifrenizi sıfırlamalısınız yazıyordu bende şifremi değiştirdim. İlk olarak sorum steam destek veya herhangi bir destek yeri ile iletişime geçersem bıçağımı geri alabilir miyim? Ve 2. sorum gmail hesabım güvende mi? Biraz uzun oldu ama yardımcı olursanız sevinirim iyi günler.

@Recep Baltaş

İlk olarak sorum steam destek veya herhangi bir destek yeri ile iletişime geçersem bıçağımı geri alabilir miyim?
Sanmıyorum. Steam bu gibi oyunlara gelinmemesi gerektiğinin üstünde duruyor. Ama yine de sorabilirsin.
Ve 2. sorum gmail hesabım güvende mi
Şifreni değiştir ve güvenlik ayarlarını girişte telefona kod gelecek şekilde yapılandır.

@Emre88 Benzer bir olayı bizzat birkaç arkadaşım yaşadı. Eğer durumu açıklayabilecek bir SS varsa elinde (örneğin yazışmanızın ss'i ve mailine başka bir yerden girildiğinin uyarı ss'i gibi), bunları kaydet Steam Destek'e başvururken açıklamanı yap yanına da bu görüntüleri ekle, bıçağını ve kaybettiklerini telafi ederler.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı