CS:GO F tuşlarının bazı işlevleri yerine getirmesi nasıl kapatılır?

Astiva

Gigapat
Süper Moderatör
Makaleler
3
Yer
Ankara 💻
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP Victus 15-FA0007NT = CPU: i5 12500H GPU: 3050 Ti 4GB VRAM, SSD: 512GB PCIe 4.0, RAM: 2x8GB DDR4 3200MHz OS: Windows 11 Pro

Macbook Air M1 = CPU + GPU: Apple M1, SSD: 256GB, RAM: 8GB
Meslek
Joker
Selam,

Ben F tuşları kısayol olarak kullanıyorum (müzik değiştirme ve durdurma gibi) ve F9 (pause) tuşuna basınca silah atıyor F6 ise (ses kısma) mağazayı açıyor. Ben maç aralarında ve bazen maç içinde müzik dinlediğim ve durdurmam gereken yerler olduğu için oynayışımı etkiliyor. Müzik durdurunca elimde olan silahı atıyor, bu gerçekten sinir bozucu bir durum. Oyun ayarlarında ikincil tuş ataması yok ve F tuşları ile kontrol kapatma gibi bir ayarda yok. Nasıl düzeltebilirim?

Selam,

Ben F tuşları kısayol olarak kullanıyorum (müzik değiştirme ve durdurma gibi) ve F9 (pause) tuşuna basınca silah atıyor F6 ise (ses kısma) mağazayı açıyor. Ben maç aralarında ve bazen maç içinde müzik dinlediğim ve durdurmam gereken yerler olduğu için oynayışımı etkiliyor. Müzik durdurunca elimde olan silahı atıyor, bu gerçekten sinir bozucu bir durum. Oyun ayarlarında ikincil tuş ataması yok ve F tuşları ile kontrol kapatma gibi bir ayarda yok. Nasıl düzeltebilirim?
Valorant sistemindeki gibi 2li ayarlama CS:GO'da yok. Müzik için başka bir kısayol atamanızı öneririm.

İki işlev için atanmış tek tuş var. Başka tuş atamak çözüm gibi duruyor.

Valorant sistemindeki gibi 2'li ayarlama CS:GO'da yok. Müzik için başka bir kısayol atamanızı öneririm.

İki işlev için atanmış tek tuş var. Başka tuş atamak çözüm gibi duruyor.

Müzik kontrolleri için maalesef başka tuş atayamıyorum çünkü laptopun kendi klavyesi. Harici klavye belki çözer diye düşünüyorum. Eski laptopumda aynı düzene sahipti ve sorun olmuyor, yeni laptopta neden böyle anlamadım. HP Victus kullanıp bu durumu yaşayan var mı?

Sharpkeys programı ile herhangi bir tuşun işlevini değiştirebilirsiniz.

Basitçe söyle söyleyeyim F tuşları yerine NumLock tuşlarını veya page up page down tuşlarını ses kısma vs olarak değiştirebilirsin.

Sharpkeys programı ile herhangi bir tuşun işlevini değiştirebilirsiniz.

Basitçe söyle söyleyeyim F tuşları yerine NumLock tuşlarını veya page up page down tuşlarını ses kısma vs olarak değiştirebilirsin.

İşe yaramadı maalesef.

İşe yaramadı maalesef.

Windows kaç kullanıyorsunuz?

"Requires .NET Framework 4.0" yazıyor. Yüklü değilse bir daha indirin.

Ayarları ve düzenlemeyi yaptıktan sonra işe yaraması ve çalışması için bilgisayarı yeniden başlatmanız veya oturumu kapatıp açmanız şart. Programı yönetici olarak başlatın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows kaç kullanıyorsunuz?

Windows 11 kullanıyorum, F tuşları CS:GO içinde hala kafasına göre silah falan atıyor maalesef. Ya hep ya hiç gibi çalışıyor yanlış değilsem. Benim isteğim müzik durdurup ses kısabileyim ama CS:GO içinde markete girmesin ve silah falan atmasın.

Harici klavye işi çözüyor.

Benim laptopta da ETS 2 oynarken, Spotify'da sonraki müziğe geçmek için medya tuşu kombinasyonu yapınca silecekler açılıyordu. Nedenini bilmiyorum ama oyun bir sebepten dolayı böyle algılama gereği duyuyor, sende de aynı durum var.

Geri
Yukarı