CS:GO FACEIT vs ESEA

chnnhc67

Hectopat
Hangisi daha iyidir? Şu an faceit kullanıyorum 'Seviye 2' gözüktüğüm halde karşıma yüksek rankta kişiler geliyor. Oyundaki rankın burda bir işlevi yok mu pek anlamadım. Premium üyeliğin ne gibi bir artısı var map seçme dışında? Genel olarak aydınlatabilir mi bilen birileri. Çünkü normal maçlardaki hile olayından çok sıkıldım.

Hangisi daha iyiydir? Şu an Faceit kullanıyorum 'seviye 2' gözüktüğüm halde karşıma yüksek rankta kişiler geliyor. Oyundaki rankın burada bir işlevi yok mu pek anlamadım. Premium üyeliğin ne gibi bir artısı var map seçme dışında? Genel olarak aydınlatabilir mi bilen birileri. Çünkü normal maçlardaki hile olayından çok sıkıldım.

Tabiki de Faceit daha iyiydir. ESEA eskisi gibi tercih edilmiyor. Karşına gelen oyuncularla senin takımındakiler dengeleniyor mesela sen 2 lvlsin takımına 6 bir de 1 level geldi onlar muhtemelen birlikte girmişlerdir karşıyada o şekilde eşit levelde iki , üç kişi atar.

Takımın yoksa faceit premium boşuna. 5 level'dan 2 level'a düşmen bir günü bulabilir. Özellikle premiumdaki oyuncular daha toksik. Karşına 100 elo adam gelip yanında iki tane 8 level getirebiliyor. Sonra o 2 kişi, ortalaması 3 level olan takımının içinden geçebiliyor.

Tabiki de Faceit daha iyiydir. ESEA eskisi gibi tercih edilmiyor. Karşına gelen oyuncularla senin takımındakiler dengeleniyor mesela sen 2 lvlsin takımına 6 bir de 1 level geldi onlar muhtemelen birlikte girmişlerdir karşıyada o şekilde eşit levelde iki , üç kişi atar.
Takımın yoksa faceit premium boşuna. 5 level'dan 2 level'a düşmen bir günü bulabilir. Özellikle premiumdaki oyuncular daha toksik. Karşına 100 elo adam gelip yanında iki tane 8 level getirebiliyor. Sonra o 2 kişi, ortalaması 3 level olan takımının içinden geçebiliyor.
Faceit'te benim seviyem 2 olarak gözüküyor. Bazı maçlar aşağı yukarı kendi seviyemdeki kişiler geliyor karşıma bazı maçlar da ise adım atamıyoruz. Eşleştirme sistemi seviyeye göre değil mi? Birkaç yerde premium olunca eşleştirme mantıklı yapılıyor diye okudum. Burada da kademe gösterimi diye bir yer var, açılmamış gözüküyor. Bu ayrı bir şey mi?

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    20,2 KB · Görüntüleme: 65
Faceit'te benim seviyem 2 olarak gözüküyor. Bazı maçlar aşağı yukarı kendi seviyemdeki kişiler geliyor karşıma bazı maçlar da ise adım atamıyoruz. Eşleştirme sistemi seviyeye göre değil mi? Birkaç yerde premium olunca eşleştirme mantıklı yapılıyor diye okudum. Burada da kademe gösterimi diye bir yer var, açılmamış gözüküyor. Bu ayrı bir şey mi?
Seviyeye göre değil eloya göre. 100 elo da 1 seviye sayılıyor, 800 elo da 1 seviye. Adam bi arkadaşını elosu sıfırlanmış hesaba sokturuyor. Kendi 9 level hesabı ile giriyor. Arkadası eloyu hop çekiyor aşağı. 4 level ortalama rakip gelse ne yapabilecek ki 9 level adamın karşısında. Benim premium üyeliğim var bugün karşımıza gelen rakip bir tane 10 level 3000+ elo. Yanına 4 tane düşük level almış rakibin ortalamasını düşürüp win alacak aklınca. Planı tutmadı -31 yedi sonra gerçi. :)

Dosya Ekleri

• 55555555.png
    55555555.png
    6,8 KB · Görüntüleme: 70
Seviyeye göre değil eloya göre. 100 elo da 1 seviye sayılıyor, 800 elo da 1 seviye. Adam bi arkadaşını elosu sıfırlanmış hesaba sokturuyor. Kendi 9 level hesabı ile giriyor. Arkadası eloyu hop çekiyor aşağı. 4 level ortalama rakip gelse ne yapabilecek ki 9 level adamın karşısında. Benim premium üyeliğim var bugün karşımıza gelen rakip bir tane 10 level 3000+ elo. Yanına 4 tane düşük level almış rakibin ortalamasını düşürüp win alacak aklınca. Planı tutmadı -31 yedi sonra gerçi. :)
ELO seviyeyi belirliyor zaten sanırım. Premium üyeliğin map seçme dışında bir avantajı yok mu yani? Kademe gösterimi dediğim ne oluyor onu hala anlamadım :)

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.jpg
    Screenshot_2.jpg
    24,9 KB · Görüntüleme: 63
ELO seviyeyi belirliyor zaten sanırım. Premium üyeliğin map seçme dışında bir avantajı yok mu yani? Kademe gösterimi dediğim ne oluyor onu hala anlamadım :)
1 elo da 799 elo da 1 level oluyor. Ama aralarında dağlar kadar fark var ortalamada. Gelen rakibi belirliyor. Umarım anlatabilmişimdir. Kademe dediğiniz şey premium aldığınızda 3 maç atarsınız ardından sizi bir lige yerleştirir. Mesela geçen lig bronz'da 2. oldum. Ekstradan 7.000 faceit puanı kazandım. Premiumun en önemli ayrıcalığı görev yapabilmeniz. 60 lira verdiğiniz premiumdan 150 liralık skin çekebiliyorsunuz görevleri yapınca. Hatta ilk aya mahsus 400 liraya kadar çıkılabiliyor.

Faceit ortamı ESEA'ya kıyasla daha iyi gelmişti bana. Faceit premium'da map seçimi, detaylı istatistik görüntüleme, premium oyuncularla oynama ve karşılığında puan kazanabildiğiniz görev sistemi var. Fakat eşleştirmesinde bir dizi gariplik mevcut. Yeni hesap ile girip smurf kasanlar vs. karşıya gelebiliyor. Eğer 5 çıkarabilirseniz daha iyi olur.

Faceit'te benim seviyem 2 olarak gözüküyor. Bazı maçlar aşağı yukarı kendi seviyemdeki kişiler geliyor karşıma bazı maçlar da ise adım atamıyoruz. Eşleştirme sistemi seviyeye göre değil mi? Birkaç yerde Premium olunca eşleştirme mantıklı yapılıyor diye okudum. Burada da kademe gösterimi diye bir yer var, açılmamış gözüküyor. Bu ayrı bir şey mi?

Premium alanlarda var sanırsam o.

Geri
Yukarı