CS:GO ESEA vs FACEIT vs matchmaking

kavgacısarhos

Centipat
Daha fazla  
CS:GO şu anda resmi sunucularda oynuyorum. Yeni başladım sayılır, şu anda FACEIT ya da ESEA geçmeyi düşünüyorum fakat bazı sorularım var.

1- Hesabım seçkin bir hesap ESEA'ya da FACEIT sunucularında Kasa/Skin/Grafiti drop alabilir miyim?
2- ESEA ve FACEIT sunucuları 128 tickrate CS:GO matchmaking sunucular 64 tickrate bunun oyunu etkileme oranı çok yüksek mi?
3- ESEA ve FACEIT sunucularında seçkin hesap olup olmaması önemli mi?
4- ESEA ve FACEIT sunucularında premium olmazsa çok hile/toxic gelir mi?
5- Son olarak oyuncu sayısı hangi tarafta daha fazla ve Türkiye serveri var mı?

Hangisini tercih edersiniz ESEA mı FACEIT mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hesabım seçkin bir hesap ESEA'ya da FACEIT sunucularında Kasa/Skin/Grafiti drop alabilir miyim?

Genellikle hayır, ama evet.

ESEA ve FACEIT sunucuları 128 tickrate CS:GO matchmaking sunucular 64 tickrate bunun oyunu etkileme oranı çok yüksek mi?

Çok yüksek diyemem, farkı anlamazsınız ama evet etkisi var.

ESEA ve FACEIT sunucularında seçkin hesap olup olmaması önemli mi?

Hayır.

ESEA ve FACEIT sunucularında premium olmazsa çok hile/toxic gelir mi?

Evet geliyor, ama mm kadar değil emin olun.

Son olarak oyuncu sayısı hangi tarafta daha fazla ve Türkiye serveri var mı?

Faceit'te çok daha fazla ve Türkiye serverı yok. Kesinlikle Faceit öneririm, ESEA'da oyuncu sayısı az.

ESEA'da Türkiye sunucusu var ve ping oranları bu yüzden daha düşük ama oyuncu sayısı FACEIT kadar fazla değil. Prime olmadan da FACEIT oynayabilirsin. Ben premium olmadan FACEIT'ı kullandım hile çok nadir denk geliyordu onu da anlamak zor oluyor çoğu legit gibiydi 4-5 kişi sonradan ban yedi böyle ama çok toxic denk geliyor. Solo oynayarak 9 seviyeye kadar çıktım, 10 seviye olmama 3 maç kala sağlam lose streak yedim ve 6 seviyeye düştüm. Ondan sonra da sildim FACEIT'i zaten, mental olarak yoruluyor insan. CS2 gelince MM daha mantıklı benim için.

1- Hesabım seçkin bir hesap ESEA'ya da FACEIT sunucularında Kasa/Skin/Grafiti drop alabilir miyim?
Bilmiyorum.
2- ESEA ve FACEIT sunucuları 128 tickrate CS:GO matchmaking sunucular 64 tickrate bunun oyunu etkileme oranı çok yüksek mi?
Kesinlikle evet. 128 tickrate şart diyebilirim.
3- ESEA ve FACEIT sunucularında seçkin hesap olup olmaması önemli mi?
No prime veya prime olsanız da oynayabiliyorsunuz diye biliyorum.
4- ESEA ve FACEIT sunucularında premium olmazsa çok hile/toxic gelir mi?
Hile düşük ihtimal ama toxicler fazla. Ciddi ciddi oynayacaksanız premium alın bence.
5- Son olarak oyuncu sayısı hangi tarafta daha fazla ve Türkiye serveri var mı?
Faceit'te TR server'ı yok ve yabancılar daha fazla. ESEA'yı bilmiyorum.
Hangisini tercih edersiniz ESEA mı FACEIT mi?
İkisini de zamanında kullanmış biri olarak Faceit'i öneririm.

Geri
Yukarı