Çözüldü CS:GO Fatal Error: Failed to connect with local Steam client process!

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Dümdüz

Megapat
Makaleler
53
Yer
İstanbul
Dediğim gibi, o hâlde eski bir sürümdeki sürücüyü kurmayı deneyebilirsiniz. Yine olmazsa paneli kurcalayın derim. İlla bir şeyler çıkmalı.
Aslında Steam'de problemler oluşturuyor. Daha önce şu iki hatayla da karşılaştım:

"fatal error failed to connect with local steam client process"
"failed to lock vertex buffer in cmeshdx8 lockvertexbuffer csgo"

Çözüm
CS:GO'ya dosya bütünlüğü doğrulaması yaptın mı? Steam'i zaten yeniden yükledik.

Bir de Steam'i yönetici olarak çalıştırıp dener misin? CS:GO'da yönetici olarak çalıştırma varsa onu kaldır.
Winver ile Windows sürümünü öğrenip paylaşır mısın? Bir de şu dosyanın sürümü ve boyutu nedir?

C:\Windows\SysWOW64\TextShaping.dll

Yani bilgisayarın güncel ama nedense SysWOW64 klasöründe eski DLL dosyaları var gibi.
winver.png
textshaping1.png
textshaping2.png
textshaping3.png

Bir de Steam'i yönetici olarak çalıştırıp dener misin? CS:GO'da yönetici olarak çalıştırma varsa onu kaldır.

Son düzenleme:
Çözüm

Steam'i yönetici olarak çalıştırmayınca aynı hata:
Steam'i yönetici olarak çalıştırınca CS:GO açıldı, bu sefer de konudaki hatayla karşılaştım. Yani CS açılıyor, açılış animasyonuna kadar sorun yok. Açılış animasyonu bittikten sonra ekran şöyle siyah ekranda kalıyor:

Screenshot_1.png

Steam ve CS:GO'u en baştan yüklemiştim.
DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp yüklemeyi denedim.

Garip kısım da şu, CS:GO bu hatayı verdikten sonra, CS:GO'u kapattığımda, bir 5-10 dakika sonra bilgisayar hiçbir hata vermeden donuyor. Yani tamamen donuyor, ne bir mavi ekran; ne bir tepkime veriyor. Arkada ses açıksa parazit yapıyor gibi ses geliyor, ondan başka bir şey yok. Düğmeden basılı tutup kapatabiliyorum anca, bilgisayar yeniden açıldığında normal devam ediyor.

Ama bu olayda her defasında olmuyor, bazen oluyor. Önceki, format atmadan önceki Windows sürümünde oluyordu. Formattan sonra bu sorunla hiç karşılaşmadım.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Şimdi tekrar denediğimde CS:GO ekranı hiç gelmiyor.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bu da başka bir log, bunda da CS:GO başlamaya çalışıyor, açılıyor; ekran gelmeden tüm işlemleri sonlanıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Siyah ekran hatası başka bir konu, Fatal Error: Failed to connect with local Steam client process! başka bir konu. Bu yüzden ilk sorunu çözdük. Diğer sorun için diğer konudan devam edelim.

Steam'i yönetici olarak çalıştırınca CS:GO açılıyor artık sonuç olarak.

Geri
Yukarı