CS:GO FPS arttırmak

XjestoTR

Hectopat
Sistemim:
Intel HD 4000.
Intel Celeron 1.6 GHz.
4 GB RAM.
En azından sabit 60 FPS almak istiyorum. Yeter ki kasmasın nasıl ayar yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayarla olacak iş değil nuke yoldaş atın Max FPS almak için.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
şunu deneyin bir de

Sistemim:
Intel HD 4000.
Intel Celeron 1.6 GHz.
4 GB RAM.
En azından sabit 60 FPS almak istiyorum. Yeter ki kasmasın nasıl ayar yapabilirim?

Çözünürlüğü 1024 768 yap ayarları en en en düşüğe al başka yapılacak bir şey yok.
Bir de Windows 10 kullanıyorsan Windows 7'ye geç CS de çok FPS fark ediyor.

Steam başlat ayarlarına bunları yazın biraz FPS artar.
-High
-Nojoy
-Nod3D9ex
-Novid yazarsanız oyunun klasorundeki videos klasörunun ismini değiştirin oyuna girmez.
+Cl_forcepreload 1

Sistemim:
Intel HD 4000.
Intel Celeron 1.6 GHz.
4 GB RAM.

Kanka sen o işlemci ve o ekran kartıyla 60 FPS'yi alamazsın en fazla 30-25 FPS falan alırsın bir kere işlemcin berbat ekran kartın zaten Intel, yani o bilgisayarın yerel disk C si doluysa senin bilgisayar yakın bir zamanda tost makinesine bağlar ben sana söyleyim. Eğer Yerel Diski boşaltırsan ve ekstra SSD veya SD kart alırsan Cdeki dosyaları o SSD veya SD'ye atarsın yerel disk C boşalır. O zaman FPS farkı gözle görülür bir şekilde yükselecek ayrıca ekran kartı ve işlemcini değiştir. İşlemcin en az 2.00 GHz olsun ekran kartında GeForce NVIDIA GT990 olsun RAM miktarını 8 GB'a yükselt ve CS ayarlarını orta düzeye getir. O zaman FPS 60 altına inmez.

Kanka sen o işlemci ve o ekran kartıyla 60 FPS'yi alamazsın en fazla 30-25 FPS falan alırsın bir kere işlemcin berbat ekran kartın zaten Intel, yani o bilgisayarın yerel disk C si doluysa senin bilgisayar yakın bir zamanda tost makinesine bağlar ben sana söyleyim. Eğer yerel diski boşaltırsan ve ekstra SSD veya SD kart alırsan cdeki dosyaları o SSD veya SD'ye atarsın yerel disk C boşalır. O zaman FPS farkı gözle görülür bir şekilde yükselecek ayrıca ekran kartı ve işlemcini değiştir. İşlemcin en az 2.00 GHz olsun ekran kartında GeForce NVIDIA GT990 olsun RAM miktarını 8 GB'a yükselt ve CS ayarlarını orta düzeye getir. O zaman FPS 60 altına inmez.

CS:GO'yu başka bir diske kursam FPS artışı olur mu?

CS:GO'yu başka bir diske kursam FPS artışı olur mu?

Olma ihtimali var aslında. Ama bilgisayarın kendi diski ağırlaşırsa bu ağırlaşma RAM ve işlemciyede gelir bu sebeple gereksiz uygulamaları sil. Ayrıca Windows + R tuşlarına klavyede bas sırayla:
%temp%
temp
prefetch
Recent
Yaz ve oradaki tüm gereksiz doslayarı sil zaten hepsi gereksiz. Site çerezleri falan var onların hepsini sil ve geri dönüşüm kutusundan da sil. Yani tamamen cihazdan kaldır. Masaüstü rengini sabit siyah yap ve masaüstünde bir yeni klasör oluştur hepsini o klasörün içine at. Kanka şu an sana tüm kolay bilgisayar hızlandırma ve disk boşaltma yöntemlerini verdim. Ayrıca bilgisayarında gereksiz uygulamalar durmasın. Son olarak da Windows sürümünü biraz düşür mesela eğer Windows 10 kullanıyorsan Windows 8.1 veya 8'e düşür. Eğer Windows 8.1 kullanıyorsan 8 veya 7'ye 8 kullanıyorsan da XP veya 7'ye düşür.
:) :) :D

Geri
Yukarı