CS:GO FPS düşme sorunu

Ugur28TR

Hectopat
CS:GO'da bilgisayarım 1 hafta önce 200-290FPS alırken birden bire 70-80'lere düştü kasma ve drop oluşmaya başladı neden olabilir?
Sistemim i5 4210M 2.60GHz GT840M ekran kartı 8 GB RAM.

Arka planda çalışan program sayısında artış veya güncelleme sonrası sorun olmuş olabilir mi? Arka planda çalışmasına izin verdiğiniz programlara bir göz atın isterseniz. Ben çalışan program sayısını kapattıkça, oyunlardan aldığım performansta arttı.

FPS (Frame Per Second) yani Saniye başına görüntü demek. Dolayısı ile FPS'in internet hızı ile, ping ile uzaktan yakından bir alakası yok.

Arka planda bir sürü program açmadıkça böyle bir düşüş olmaz diye düşünüyorum. Hoş FPS sıkıntısı çekiyorsan herşeyi kapatıp giriyorsundur diye umuyorum. Ekran kartı sürücüsünü güncel mi değil mi diye bir kontrol et. Sisteminde virüs var ise o da FPS sıkıntısı yaşatabilir.

İ5 4210M ve GT840M'in 200-290 FPS alması imkansız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Aldığın FPS olması gereken zaten.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı