Çözüldü CS:GO FPS düşmesinde sesler korkunç bir hal alıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

KeremBozoglu

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben 2 aydır CS:GO oyuncusuyum ve pek anlamadığım bir şeyle karşılaştım. Öncelikle laptop kullanıyorum ve 5 yıllık falan CS:GO oynarken çok fazla drop giriyordu ancak sonrasında droplar ciddi derecede arttı 120 FPS'den 10 FPS'e düşüyordum ve düştüğüm zaman düzelmesi 20 saniye flan sürüyordu. Sonrasında oyun iyice kafayı yedi ve FPD drop yediğimde herkesin sesi robot gibi çok yüksek bir cızırtıyla çıkıyor. Bilgisayara yeni format attım ve bir değişme yok.

Not: Biraz kötü yazmış olabilirim kusura bakmayın.

Çözüm
İşlemcin çok ısınıyor olabilir. Yük altındayken kontrol etmeni tavsiye ederim. Macun zamanı gelmiş olabilir.
Teşekkür ediyorum ancak macun yapmassam bir zararı olur mu?
Macun değişiminin, fanların temizliğinin belirli aralıklarla yapılması gerekir. İşlemci açılırsa macun sürülmeden kapatılmaz. Aksi taktirde işlemciniz aşırı ısınır kalıcı hasar alabilir. Eğer bu konularda tecrübeniz yoksa bilen birinden yardım alınız.

Macun değişiminin, fanların temizliğinin belirli aralıklarla yapılması gerekir. İşlemci açılırsa macun sürülmeden kapatılmaz. Aksi taktirde işlemciniz aşırı ısınır kalıcı hasar alabilir. Eğer bu konularda tecrübeniz yoksa bilen birinden yardım alınız.

Neyse inşallah yeni bir bilgisayar alırsam böyle bir sorunum olmaz ve çok iyi bakarım PC'me.

Geri
Yukarı