CS:GO FPS Düşüş Sorunu

Shiyn1x

Centipat
NVIDIA'nın yeni sürücüsünü(436.02) yükledim. Low Latency ayarını Ultra yaptım. Bu ayar 120 FPS limitinde çok iyi performans verdiğini gördüm. Bu yüzden 120 FPS limitinde oynuyordum oyunu. Fakat MSI Afterburner ile işlemci sıcaklığına baktığımda sıcaklığın 85-93 arasında gidip geldiğini gördüm. Bu durum beni korkuttu ve FPS limitini 100 yaptım. Fakat FPS 100 altında olunca sanki 50 FPS ile oynuyormuş gibi hissettiriyor. Bu durumda ne yapabilirim? İşlemciyi soğutmak için önerilerinize açığım.
(Özet)
120 FPS, yüksek sıcaklık.
100 altında FPS, 50 FPS hissi.

Son düzenleyen: Moderatör:
CS GO daha çok işlemci kullanan bir oyundur. Bundan dolayı sen kaliteyi ultra yapınca işlemciye yük bindi ve daha önceden alışık olmadığın sıcaklıklara çıktı. Aynı zamanda ekran kartınında kullanım yüzdesi atıyorum %50 civarındayken ultra yaptığın için %80 lere belki daha fazla olmuştur. Laptop ise bu kadar ısınması normal bir durum. Kaliteyi en düşüğe getirdiğinde işlemci sıcaklığının bariz düştüğünü göreceksin. Eğer masaüstü bir bilgisayarsa işlemci sıcaklığın baya fazla diyebilirim.

CS GO daha çok işlemci kullanan bir oyundur. Bundan dolayı sen kaliteyi ultra yapınca işlemciye yük bindi ve daha önceden alışık olmadığın sıcaklıklara çıktı. Aynı zamanda ekran kartınında kullanım yüzdesi atıyorum %50 civarındayken ultra yaptığın için %80 lere belki daha fazla olmuştur. Laptop ise bu kadar ısınması normal bir durum. Kaliteyi en düşüğe getirdiğinde işlemci sıcaklığının bariz düştüğünü göreceksin. Eğer masaüstü bir bilgisayarsa işlemci sıcaklığın baya fazla diyebilirim.
Laptop fakat İ7 6700HQ için bu yinede yuksek bir sıcaklık diye düşünüyorum.
Yanlış anladın sen. Ben oyun içi grafik ayarlarını Ultra yapmadım. Nvidia denetim masasındaki low latency ayarını Ultra yaptım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı