CS:GO FPS Kaybı (GTX760M)

blueberry

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar.

Öncelikle (i5 4200M işlemci - 12gb ddr3 ram - geforce gtx 760m) bilgisayar özelliklerim bunlar. CS:GO'da garip bir şekilde inanılmaz bir FPS kaybı yaşamaktayım. FPS 100-120 arası dolaşırken bir anda 30-40'a düşmekte özellikle çatışma sırasında. Hal böyle oyunca ne oyun oynayabiliyorum ne oyundan keyif alabiliyorum.

Açıkçası öyle 200-300 FPS beklentimde yok sabit 100-150 olsa bile kafi bana. Ama aynı ekran kartlarının 250-300 FPS aldığını görünce neden ben alamıyorum diye düşünmeden edemiyorum.

Oyun ayarlarını Low'a kadar çektim (deneme amaçlı) VSYNC OFF konumda, NVIDIA panelinde ayarlamalarda performance konuma getirdim. Sonuç yine aynı FPS 100-120 arası iken 20-30'a kadar düşüp çıkıyor. 1 dakikada en az 4 kez 30'a düşüp çıkıyor diyebilirim.

Sorun ne olabilir? İnternette ne yazıldıysa denedim. Bilgisayarımı 1 ay evvel formatlamıştım hala daha tertemiz.
Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. İyi forumlar.

Edit: Arkadaşlar Game Ready driver'ini yükledim tüm sürücüler güncel FPS bir nebze yükseldi zira hala 40'a düşüp yükseliyor anlık olarak...

Son düzenleme:
Grafik ayarlarında çoklu cpu kullanımı diye bir seçenek var evet hayır hangisi seçili ?
Laptop da güç ayarlarını değiştirdin mi ?
İşlemci frekans değerlerini kontrol ettin mi ?

GPUs bunu soruyorsanız All seçeneği seçili. Güç ayarları ise High Performance seçili zira Balanced konumda yine sonuç aynı. Doğru düzgün oynadığım tek oyun CS:GO onda da bu FPS problemi var artık kafayı yemek üzereyim. Milyon tane şey denedim en saçma yöntem fps cfg boost'una kadar yok olmuyor. FPS 150-200 arası iken bir anda 30-40'lara düşüyor. Benim düşüncem işlemciye bir şey yükleniyor olabilir (ki baktım ettim yok gibi görünüyor) onun dışında aşırı ısınma diyeceğim o seçenek içinde ısı değerlerine bakıyorum normal seviyelerde. Aklım almıyor bu bilgisayar çok iyi olmasada bu işlemci bu ekran kartı ile bana bu problemleri yaşatıyor ya cidden sinirim bozuluyor.

Son düzenleme:
Ayarlarda multicore rendering seçeneği mevcut değil hocam öyle bir seçenek yok yani. Bu arada akşam akşam uğraşıyorsunuz her şey için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı