CS:GO FPS sınırlamak sorun yaratır mı?

144 FPS'e sabitlersen ekrandaki karelerin güncelliği daha az olacak. Arkadaşlar 144 hz üstü ise 144 FPS üstü boş deyip element bilgisi vermeyin. Tamam 144 hz üstü göremezsin ama FPS ne kadar yüksek olursa karelerin güncelliği de o kadar artacak ve input lag azalacaktır. Kendin de deneyip bilgimi doğrulayabilirsin. Önce FPS'ini kısıtlayıp oyna ve sonra FPS sınırını kaldır. Çok daha hızlı tepki aldığını hissedeceksin. Sabitleyeceksen bile 200 civarına sabitlesen daha iyi olur. Bana kalırsa hiç sabitleme, CSGO oynyorsun. Aşırı bir fark olmayacaktır.
Katılıyorum yalnış bilgi veriliyor bu konuda hep, bilen bilmeyen yorum yapıyor.

144 FPS'e sabitlersen ekrandaki karelerin güncelliği daha az olacak. Arkadaşlar 144 hz üstü ise 144 FPS üstü boş deyip element bilgisi vermeyin. Tamam 144 hz üstü göremezsin ama FPS ne kadar yüksek olursa karelerin güncelliği de o kadar artacak ve input lag azalacaktır. Kendin de deneyip bilgimi doğrulayabilirsin. Önce FPS'ini kısıtlayıp oyna ve sonra FPS sınırını kaldır. Çok daha hızlı tepki aldığını hissedeceksin. Sabitleyeceksen bile 200 civarına sabitlesen daha iyi olur. Bana kalırsa hiç sabitleme, CSGO oynyorsun. Aşırı bir fark olmayacaktır.
Aslında haklısınız ama fark kısmında yanılıyorsunuz. 170 FPS'ye sınırladığım zaman fanların sesi bayağı bir azalıyor

Aslında haklısınız ama fark kısmında yanılıyorsunuz. 170 FPS'ye sınırladığım zaman fanların sesi bayağı bir azalıyor.
Kullandığın bilgisayarı bilmiyorum ama dediğiniz gibi de olabilir. Sınırlamanız bilgisayar deneyiminizi arttırıyorsa sınırlayın bence. Ama 144'ten ziyade biraz daha üstüne sabitleyin. 170-200 civarı iyi olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı