CS:GO FPS'im normal mi?

Enesxdd

Kilopat
CS:GO'da düşük FPS aldığımı düşünüyorum veya artık ekran kartına elveda demenin zamanı gelmiştir de ben edemiyorumdur :D.
İşlemcim G4560, GT730 ekran kartı ve 8 GB DDR4 RAM ile en düşük ayarlarda 1024X768 çözünürlükte dust 2 mapinde 30 FPS'lere düştüğü oluyor. Özellikle ışıklandırması olan yerlerde FPS düşüşü var. Mesela güneş ışıklarının vurduğu yerler ile gölge olan yerler arasında 100 FPS fark oluyor.

CS:GO'da düşük FPS aldığımı düşünüyorum veya artık ekran kartına elveda demenin zamanı gelmiştir de ben edemiyorumdur :D.
İşlemcim G4560, GT730 ekran kartı ve 8 GB DDR4 RAM ile en düşük ayarlarda 1024X768 çözünürlükte dust 2 mapinde 30 FPS'lere düştüğü oluyor. Özellikle ışıklandırması olan yerlerde FPS düşüşü var. Mesela güneş ışıklarının vurduğu yerler ile gölge olan yerler arasında 100 FPS fark oluyor.
RAM hızınız kaçtır? Etkisi olabilir.

RAM hızınız kaçtır? Etkisi olabilir.
Emin olmamakla birlikte 2133 veya 2400 olmalı.

Ekran kartını yükselt. CS:GO cidden fps sorunu çıkartmaya başladı, belki optimize ederler ama ekran kartını yükseltirsen daha iyi olur senin için.
Ekran kartımın yetersiz olduğunu biliyorum fakat bir arkadaşım HD 4400 ile benle aynı FPS'i alıyor o yüzden sorma gereksinimi duydum.

-noubershader kodunu yaz, farklı haritalarda fps nasıl kontrol et.
Kodu yazdım değişen bir şey yok.

Normal değil 30'lara düşmesi. Unlost Discord sunucusuna katılıp CS:GO Beta özelliğini açmayı öğrenin sanırım duyurular kanalında yazıyordu.
Texture Streaming'den bahsediyorsak, FPS hala aynı hiçbir şey değişmedi.

nvidia.png

Nvidia denetim masasına gir.3D ayarların yönetilmesine tıkla. Program ayarları sekmesinden cs go yu bulup ekle .
Alttaki ayarlardan açık-kapalı olanların hepsini kapalı yap ,performans yazanların hepsini yüksek performans yap.
Sadece Negatif Lod tercihine izin ver ve ayarları kaydet. Birde böyle dene .

Eki Görüntüle 568978
Nvidia denetim masasına gir.3D ayarların yönetilmesine tıkla. Program ayarları sekmesinden cs go yu bulup ekle .
Alttaki ayarlardan açık-kapalı olanların hepsini kapalı yap ,performans yazanların hepsini yüksek performans yap.
Sadece Negatif Lod tercihine izin ver ve ayarları kaydet. Birde böyle dene .
Deniyorum hocam gelişmeleri paylaşacağım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı