CS:GO FPS'im normal mi?

Enesxdd

Kilopat
CS:GO'da düşük FPS aldığımı düşünüyorum veya artık ekran kartına elveda demenin zamanı gelmiştir de ben edemiyorumdur :D.
İşlemcim G4560, GT730 ekran kartı ve 8 GB DDR4 RAM ile en düşük ayarlarda 1024X768 çözünürlükte dust 2 mapinde 30 FPS'lere düştüğü oluyor. Özellikle ışıklandırması olan yerlerde FPS düşüşü var. Mesela güneş ışıklarının vurduğu yerler ile gölge olan yerler arasında 100 FPS fark oluyor.

Sonuçlar şu şekilde hocam; en düşük FPS olarak 43 falan gördüm sanırım, AfterBurner indirip CPU ve GPU usageleri kontrol ettim. En yüksek CPU kullanımı 80'i bulurken ortalama olarak 60 civarında seyretti. GPU kullanımı ise 97'den aşağı düşmedi. Sanırım GPU için rafa gitme vakti geldide geçiyor :).
Sadete gelirsek şöyle ki 43 FPS gerçekten CS:GO'da bana kasma hissiyatı veriyor başka oyunlarda 43 FPS gayet akıcı gelirken nedense CS:GO'da durum böyle değil. Yardımlarınız için teşekkürler sanırım FPS'i daha yukarı çekmek biraz düş işi oluyor.

Sonuçlar şu şekilde hocam; en düşük FPS olarak 43 falan gördüm sanırım, AfterBurner indirip CPU ve GPU usageleri kontrol ettim. En yüksek CPU kullanımı 80'i bulurken ortalama olarak 60 civarında seyretti. GPU kullanımı ise 97'den aşağı düşmedi. Sanırım GPU için rafa gitme vakti geldide geçiyor :).
Sadete gelirsek şöyle ki 43 FPS gerçekten CS:GO'da bana kasma hissiyatı veriyor başka oyunlarda 43 FPS gayet akıcı gelirken nedense CS:GO'da durum böyle değil. Yardımlarınız için teşekkürler sanırım FPS'i daha yukarı çekmek biraz düş işi oluyor.

Afterburner ile gpu ya biraz hız aştırmayı deneyebilirsin ozaman azar azar görüntüyü bozmayacak şekilde ve voltaj vermeden sadece cpu ve belleklerin frekansları ile oynayarak. Belleklere cpu dan biraz daha fazla verebilirsin oran olarak. Misal clock 50 arttırırken belleklere 100 arttır azar azar arttırarak dene sorun olunca bi tık geri çek. Voltaja ellemediğin sürece kartında bir sıkıntı yaratmaz .Bir süre bu şekilde idare edebilirsin.
Csgo işlemci seven bir oyundur ayrıca imkanın varsa ufak bi oc işlemcinede verirsen elle tutulur olmasa da 5-10 birşey ordan da fark eder.
Oyun içerisinde de çoklu cpu aktif seçeneği var bunun açık olması yeni nesil işlemcilerde fps artışı sağlarken eski işlemcilerde daha çok düşüşe sebep olabiliyor. Ordaki seçeneğide açık-kapalı ikisinide deneyerek hangisi yüksekse kullanabilirsin.
Başlangıç seçeneklerine de d3d9ex komutu eklersen dx9 olarak çalışmaya zorlayacaktır cs yi buda biraz kazanç sağlayabilir o kartta. Aklıma gelenler bunlar.

Yani 30 fps den 43 e çıktığını söylediniz bir 7 daha alsanız 20 fps demektir. Buda donanım değiştirmeden bence güzel bir değer :)
Gayet güzel değerler bu arada. Özellikle 30'dan 43'e çıkması neredeyse %50 performans artışı demek, dediklerinizi yapıp bi 6 7 daha alırsak süper olucak. Hocam chipset driverlerini yüklemek performans için bir etken midir?

Gayet güzel değerler bu arada. Özellikle 30'dan 43'e çıkması neredeyse %50 performans artışı demek, dediklerinizi yapıp bi 6 7 daha alırsak süper olucak. Hocam chipset driverlerini yüklemek performans için bir etken midir?
Driverler eskiyse eğer etkisi olabilir.Ekran kartı driverıda güncel tutmak performans artışı sağlayabilir.
Fakat aklınızda olsun ekran kartını güncellerseniz eğer nvidia masaüstünden yaptığınız o performans ayarları sıfırlanacaktır tekrar yapmanız gerekir.Bunu unutursanız güncelleme yaptım daha kötü oldu demeyin sonra.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı