CS:GO Gibi Oyunlarda Aim Geliştirme

passat

Kilopat
Makaleler
8
Yoldaşta Usta Altın Nova rekabetçide Silver 3'üm, Zula'da da KD'M 1, 21.CS'de ölüm maçlarında genelde sıralama olarak ortalarda oluyorum. Çoğu zaman kötü oynadığımı düşünüyorum aim geliştirmek/iyi oynamak için taktikleriniz varsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Atölye haritalarında aim geliştirici güzel antremanlar var. Yanlış hatırlamıyorsam adı aim botz. Günde en azından 30 dakika zaman harcaman bir süre sonra katkısını gösterecektir. Bununla birlikte önereceğim bir başka şey kendine bir sensitivity belirleyip artık hep onunla oynaman olacak. Önerim düşük sensitivity. Gerçi kişisel bir görüş.

Yoldaşta Usta Altın Nova rekabetçide Silver 3'üm, Zula'da da KD'M 1, 21.CS'de ölüm maçlarında genelde sıralama olarak ortalarda oluyorum. Çoğu zaman kötü oynadığımı düşünüyorum aim geliştirmek/iyi oynamak için taktikleriniz varsa sevinirim.
Bol bol aim haritalarda botlara karşı alıştırma yap hocam. Mesela günde 2 saat oyun oynuyorsan 1 saatini bu alıştırmalara harca. Bir de hedef koy kendine. Mesela 15 dakikada 100 headshot hedefi gibi. Sürekli hedeflerini zorlaştır. Bir de fare ivme ayarını yaparak biraz daha seri bir oynanış elde edebilirsin hocam. Ama alışmak biraz zor.

Öncelikle spreylerinin iyi olması lazım bir de oyun bilgisi çok önemli. Büyük maçları izleyerek bilgi edinebilirsiniz. Nereye nasıl girilir; smokelar, flashlar nasıl atılır? Bunları antrenman modunda çalışabilirsin.

Bir şeyde kendini kolay kolay geliştiremezsin, zaman harcaman gerekiyor. Fütursuzca oyna bak nasıl gelişiyorsun. Senin arayışın protein tozu için "Bu tozu kolumuza sürüp yıkayınca kas çıkıyor mu?" diyenlere benziyor.

Yapman gereken birkaç şey var sana aklımda olanları listeleyip yazıyorum dediklerimi yaparsan katkısını görürsün
1) İlk önce ısınmadan maça asla girme.Atölyeden aimbotz harıtasını indir haritanın tam ortasındaki bölümden üç yeri tamamen kapa önündeki bölümdende iki tık kıs sonrada en ortadakı kareye de tıkla ardından önündeki panelden (paneli incelersen bulursun) sadece hs yi etkinleştir.Sonra tekrar yukardaki bölüme gel ve kenardaki kilitlere bas bu sayede önündeki duvar tamamen kalkıyor.Botlara one tap atıyorsun ama öyle rastgele değil arkadan güzel beğendiğin bir müzik aç ve o müziğin ritmine göre vur botları eğer müziğe yetişemiyorsan daha yavaş bir müzik tercih et.Yaklaşık 1k bot vurduktan sonra (ekranın sağ altında ne kadar kilin olduğu yazar) kitleri tekrar aç ve öndeki panelden spray/peek wall yazan yere bas.Tekrardan kilitleri kapa ve o çıkan duvarlardan ince ince peekleyerek one tap atmaya çalış.
2)Cs sadece aimden ibaret değildir moment da çok önemlidir.Peki nasıl geliştiricem momentımı diyorsan birçok surf serveri var.Onlarda gezinip surf yaparsan emin ol zamanla momentin ve aimin çok gelişir.
3)Oyun ayarlarında çok önemli bunlardan en önemlisi hassasiyet.Aimbotz ye gir ve kendine rastgele bir bot seç ardından crossunu botun kafasına koy ve hiç kaldırmadan sağa ve sonra sola gitmeye çalış.İlk başlarda cok zorlanırsın aimini botun kafasında tutmaya bunun sebebi hassasiyetinin sana uygun olmamasıdır.Eğer botun kafasından crossun süreklı çıkıyorsa yani fazla döndürüyorsan o hassasiyet sana göre fazla , tam tersi yetişemiyor ve kolunu çok döndürmek zorunda kalıyorsan ise sana göre az demektir bunu kendin deneyerek bulman lazm.Örneğin benim sensim 0.35 scope sensim 0.7.
4) Grafikler ve çözünürlükde bi o kdar önemlidir.Benim pc gayet iyi olmasına rağmen hem avantaj sağladığı için hemde gözü yormadığı için 4:3 oynuyorum.Hem adamların vücudu büyüyor hemde oyun bir tık daha akıcı oluyor.Ama 16:9 a göre görüş alanın biraz kısıtlıyor.Ayrıca one tap atmak istiyorsan crosshair ayarlarıda çok önemlidir.Atölye haritalarından crosshair mapleri seçip indir ve kendine en uygun crossu bul.Ben mesela küçük bir crosshair kullanıyorum çünkü mesafe uzaklaşsa bile crosshairimin adamın kafasına tam oturmasını istiyorum çünkü cross büyüdükçe hs atmak zorlaşıyor.Buna dikkat ederek ayarlarsan daha iyi olur.

Benim aklıma gelenler şimdilik bu kadar.Aklında soru işareti kalırsa bana sor bende elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım :D

Uzman botlara karşı oynayın, atölyeden aimbotz haritasıyla aim alıştırması yapın, maçlarda taktiksel oynayın, ses kasın, düşmanın yerini report edin, haritada işe yarayabilecek bombalar alın. Bol bol antrenman yapın, bunun başka yolu yok.

Şimdi Aim zaman içinde gelişen bir şey misal rekabetçi maç yapmadan önce ben hep bi lobiye girerim overwatch oynarken orada aim kasarım birazcık ondan sonra girerim. Fakat şöyle bir şey var bir anda aimin iyi olacak diye bir kaide yok zaman alır dediğim gibi. Bilek ve el hareketlerin yani timing olayını geliştirmen gerekiyor.

Geri
Yukarı