CS:GO Hesap Dolandırıcılığı

Leomando

Hectopat
Yer
Tel Aviv
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar meraklısı
Ben 40TL CS GO seçkin hesap aldım. Bana Steam hesabı verdiler. Ben şifresini e postasını ve Steam Guard'ını kurdum. 1 gün sonra hesapta oynama olmuş, kendi öz kardeşimin bilmediği bankaya verdiğim e postama Bursa'dan biri girip Steam hesabını geri almış. Destek ekibine WP'den yazdım, 2 Steam hesabı verdiler. 1, 5 gün sonra dedim bir daha olur mu böyle dedim. Destek ekipte genelde olmaz dedi. Ben de iyi tamam dedim. Ben de onun dediğine güvendim, 100TL Steam para aldım. 5 gün sonra gene şifrem, telefonum, e postam değişmiş. Ben de sinirlendim küfür ettim. Yok ondan sonra şikayet dilekçesi tutacağız falan dediler. Ne yapmam gerekiyor bu durumda?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şikayet falan edemezler. Kurumsal kimliği olmayan dolandırıcı bir firma neticede de, 70 liraya orijinal satılıyor iken niye gidip öyle yerlere paranı verdin ki? Onlar çalıntı hesap satıyorlar. Hesabın asıl sahibi de geri alıyor hepsi bu.

Satın alınan hesapların ilk mail adresini bilmiyorsan ve alım yapılan oyunlarda steam cüzdan kodu ya da kart bilgilerini bilmiyorsan yanaşmamalısın. İlk mail adresi sen de olsaydı bir nevi güvene alabilirdin. Ancak gerçek sahibi ilk mail adresini ve alım yaptığı kart bilgilerini girdiği anda hesap tekrardan ona geçecektir.

Satın alınan hesapların ilk mail adresini bilmiyorsan ve alım yapılan oyunlarda Steam cüzdan kodu ya da kart bilgilerini bilmiyorsan yanaşmamalısın. İlk mail adresi sen de olsaydı bir nevi güvene alabilirdin. Ancak gerçek sahibi ilk mail adresini ve alım yaptığı kart bilgilerini girdiği anda hesap tekrardan ona geçecektir.

E posta elimdeydi mail ru hepsi genelde rus ve ukrayna hesapları ben değiştirdim ayarlardan emaili ve şifreyi ama kardeşimin bile bilmediği epostama bursadan girip gelen kodlarla hesabı geri almışlar.

E posta elimdeydi mail ru hepsi genelde rus ve ukrayna hesapları ben değiştirdim ayarlardan emaili ve şifreyi ama kardeşimin bile bilmediği epostama bursadan girip gelen kodlarla hesabı geri almışlar.
O zaman satış yapan kişiler olabilir. Bu işle çok para kazanan var. Hesabı satıyor sonra tekrar alıyor ve sonra tekrar satıyor.

O zaman satış yapan kişiler olabilir. Bu işle çok para kazanan var. Hesabı satıyor sonra tekrar alıyor ve sonra tekrar satıyor.

Aynen aga para yatırmamı bekliyorlar 2 gün sonrada bamm yatırdığım parayı sordum ne olacak diye biz orayı bilemeyiz diyorlar sonra değişim için tekrar kurtarma kodu istiyip yine yeni hesap verıyorlar ve gene oluyor sonsuza kadar sürüyor anlıycağınız.

80 TL'lik oyunu 40 liraya almak ile 500 liralık Airmax'i 100 liraya almak arasında bir fark yok.

Sahte, dolandırıcı. Çok basit. Böyle numaralar halen daha çalışıyor, gençler bu zokayi yutuyor ya, ben ona şaşırıyorum.

Seçkin hesaplar da hile kullanan da var fantezi için. Orjinal olmayan yere bilmediğin, duymadığın yere güvenip 40 TL verirsen gider tabi. 100 TL aynı Steam hesabına yatıracağına kendi Steam hesabını açıp ona CS:GO satın alıp paranı yatırsaydın.
Büyük ihtimalle 0'dan hesap açıp kasmak zor geliyor insanlara. Madalyalar, seviye, güven faktörü vb. O yüzden hesap almayı yeğliyorlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı