CS:GO için 16 Mbps internet yeter mi?

Vorfell

Hectopat
Daha fazla  
Eve internet alacağız babam 16 Mbps yeter diyor ama CS gibi oyunlar için yeter mi veya en az kaç olmalı?

16 Mbps yeter, önemli olan ping değeri. Genel kullanımda bence artık en az 50 alınmalı, ama Türkiye şartları malum.

Aslında normalde yetiyor. Ben evde 16Mbps kullanıyorum memnunum şahsen. 1.5 PC de 1.2 civarı telefonda indirme hızı alıyorum. Zaten yukarısına vermiyor. 5GHz ayarlayamamıştım gerçi ondan olabilir.

Eve internet alacağız babam 16 Mbps yeter diyor ama CS gibi oyunlar için yeter mi veya en az kaç olmalı?

ADSL 16 Mbps ise akşamları pingten sinir hastası olursunuz.
Kendimden örnek vereyim geçen yıl Türk Telekom kullanırken ADSL 16 Mbps akşamları pingim oyun oynatmıyordu.(kablolu hiç denemedim.) Bu Online eğitim zamanı babam interneti 24 Mbps VDSL yükseltti (fiber altyapı yok oturduğum yerde). Ping iyi düştü CS de sabahları Wi-Fi ile 30 gördüğüm oluyordu. Akşama doğru gene 50-60 oluyordu bazen çat bir anda 150-200'lere kadar yükselebiliyordu. Sonra kablo çektim odama. Pingim sabahları 30 civarı arası akşamda 50-60 civarı arası oldu hiçbir ping artışı olmadı oyun esnasında. Şu an Turkcell kullanıyorum 100Mbps fiber. Pingim sabahta akşamda ortalama 40-60 civarında geziyor.

Son düzenleme:
Hangi rankta olduğuna bağlı Max keleş olurum takılırım öyle diyorsan 16,24 fazlasıyla yeter. Ama amacın global supreme gibi rütbelerse yetersiz. Peeklerken nereden geldiğini bile bilmediğin bir mermi ile HS yemen an meselesi olur.

Hangi rankta olduğuna bağlı Max keleş olurum takılırım öyle diyorsan 16,24 fazlasıyla yeter. Ama amacın global supreme gibi rütbelerse yetersiz. Peeklerken nereden geldiğini bile bilmediğin bir mermi ile HS yemen an meselesi olur.
Ne alaka ya :D
16 mbps fazlasıyla yeterli. Önemli olan ping. Onu da o bölgede o sağlayıcıyı kullanan kişilerden öğrenebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı