CS:GO için 3.000 TL Sistem Önerisi

Boş konuşmadan sana 1500 tllik CS:GO en yüksek ayarlarda oynatablicek bir sistem toplacağım bu sistem fx 6300 ve r7 370 ile olucak sistem 1600 tlye tekabül ediyor 1000 tlye 144 hz li çok güzel bir monitör alıp 150 fps sabitleyip keyfine bakacaksın al kasa bu arada bu bilgisayar csgo her türlü oyunu mediumda 30 +fps veriyor csgo da yüksek fps almak için uçuk bilgisayarlara gerek yok bu arada ayrıca profesyonel olupta csgo yu orta veya yüksek ayarlarda oynayan görmedim her zaman en düşükte oynarlar bu bilgisayar orta ayarlarda +200 fps verir %90 . oyun testleriini izleyebilirsin tavsiye sakın csgo oynamak için 2000 tlden fazla asla para verme sakın ! . Bu arada düğer kullanıcılar sistem nasıl dediklerimi yapar değilmi ? sakata gelmeyelim.Sistem ssd'li bu arada hız konusunda sıkıntı yaşamassın. Bu arada gtx 950 tercih etmedim arada 110 tllik fark var istersen sen terci edebilirsin 5-10 fps fark verir.Kasamız fotoğrafta monitör ise bu http://www.hepsiburada.com/asus-vg2...play-full-hd-led-monitor-pm-bd303205.Yardımım dokunursa ne mutlu bana.Sistem tam olarak 2700 tl üstünede güzel ekipmanlar alırsın.

Kasa çıkmamış tam fiyatı fiyatı 1576 tl

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    61,8 KB · Görüntüleme: 324
Boş konuşmadan sana 1500 tllik CS:GO en yüksek ayarlarda oynatablicek bir sistem toplacağım bu sistem fx 6300 ve r7 370 ile olucak sistem 1600 tlye tekabül ediyor 1000 tlye 144 hz li çok güzel bir monitör alıp 150 fps sabitleyip keyfine bakacaksın al kasa bu arada bu bilgisayar csgo her türlü oyunu mediumda 30 +fps veriyor csgo da yüksek fps almak için uçuk bilgisayarlara gerek yok bu arada ayrıca profesyonel olupta csgo yu orta veya yüksek ayarlarda oynayan görmedim her zaman en düşükte oynarlar bu bilgisayar orta ayarlarda +200 fps verir %90 . oyun testleriini izleyebilirsin tavsiye sakın csgo oynamak için 2000 tlden fazla asla para verme sakın ! . Bu arada düğer kullanıcılar sistem nasıl dediklerimi yapar değilmi ? sakata gelmeyelim.Sistem ssd'li bu arada hız konusunda sıkıntı yaşamassın. Bu arada gtx 950 tercih etmedim arada 110 tllik fark var istersen sen terci edebilirsin 5-10 fps fark verir.Kasamız fotoğrafta monitör ise bu http://www.hepsiburada.com/asus-vg2...play-full-hd-led-monitor-pm-bd303205.Yardımım dokunursa ne mutlu bana.Sistem tam olarak 2700 tl üstünede güzel ekipmanlar alırsın.

Kasa çıkmamış tam fiyatı fiyatı 1576 tl
Kendinden çok emin konuşmuşsun zaten ileride 144 hz güzel bir monitor alıcam ilk baş kasaya önem vermek istedim yani şimdi şöyle bişey var alıyoken sağlam birşey almak daha mantıklı geliyor daha farklı oyunlarda oynayacağım için fps benm için önemli aslında sadece cs go değil steam oyunlarından satın almayı düşünüyorm bu sistemi topladıktan sonra yani şimdi mantıklı olarak çok sağlam birşey toplamayı düşünüyorum ki uzun bir süre beni güncel tutsun arkama bakmıyım.

Güncel her oyunu low değil medium yani orta ayarlarda +30 fps ile açabilen bir bilgisayar ama sen bilirsin ve arkadana dönmene gerek yok ileride paran olunca bi işlemci üste atlaman sorunu halleder

Hocam ben senin derdini anladım. Topladığım sisteme göz at. İşlemci İ7 6700, anakart Asus Z170-P DDR4 )bu anakartı tercih sebebim yüksek frekans RAM desteklemesidir. Yapacağın sanallaştırma işlemlerinde RAM hızı önemsiz ise Msi H170 Gaming M3 de alabilirsin), RAM Kingston HyperX Fury 8 GB DDR4 2666 MHZ tek modül, ekran kartı Sapphire Nitro R9 380X 4 GB (Asus modeli bundan daha yavaştır o yüzden Sapphire önerdim), sabit disk WD 1 TB Blue 7200 RPM, kasa Zalman Z3 Plus, güç kaynağı Corsair VS650. Led TV alırsan gecikme süresi yüksek olur, özellikle FPS oyunlar için önerilmez TV'ler. 144 HZ ya da 60 HZ monitör alabilirsin, seçim senin. 60 HZ monitör de yeterlidir her oyuna.

Sana şunu söyleyeyim cs go full ayarlarda yada medium ayarlarda oynanmaz. En düşük ayarlarda oynanır oyundaki en yüksek fps almak için yani bugün git bak bütün profesyonel oyuncular en düşük ayarlarda oynar. Bu arada güzideyim cs goda. Ve 3 bine cs go için aşırı saçma 2 binlik çok rahat 250 fps mediumda. İyi forumlar. :)
Söylediğin şey tamamen yanlış. Zaten 60 hz monitörde 60 fps'ten, 144 hz monitörde 144 fps'ten fazlasını alamazsın. O yüzden PC yeterli performansı veriyorsa ayarları kısmak mantıksız.

Bu arada ekran kartını kesinlikle şimdi almayıp RX 480 çıkınca onu almanı tavsiye ederim, çok daha güçlü bir kart olacak deniyor 380'e göre. Fiyatı da 900 TL civarında olur muhtemelen.

Söylediğin şey tamamen yanlış. Zaten 60 hz monitörde 60 fps'ten, 144 hz monitörde 144 fps'ten fazlasını alamazsın. O yüzden PC yeterli performansı veriyorsa ayarları kısmak mantıksız.

Bu arada ekran kartını kesinlikle şimdi almayıp RX 480 çıkınca onu almanı tavsiye ederim, çok daha güçlü bir kart olacak deniyor 380'e göre. Fiyatı da 900 TL civarında olur muhtemelen.
Kardeş kusura bakma ama sen vsync açık bırakırsan tabiki fps sabitlenir 60 hz monitörde 60 fps üstüne çıkamassin sözünü baska yerde deme rezil olursun ;)

Birazdan kastın bütçe olarak ne kadar arttırım gerekli mesela.
Fakat ben 60 hz monitörlede sorun yaşayacağımı zannetmiyorum.
Bende düşünüyorum 144hz almayı ama şuan değil şimdilik böyle idare etsin bilgisayarı aldıktan 1 kaç ay sonra monitoru alıcam bilgisayardan düşüp monitore koymak saçma olmaz mı ?

Asıl önceliğim CS:GO evet fakat şuanda ESL ve LAN turnuvası dahilinde değil rütbe olarak konuştum.
Fakat 2000 TL ye bir sistem toplayıp geriye kalan limitle monitor almak yerine 3000 tl lik daha iyi bir sistem toplayıp 1 2 ay sonra 144 hz monitor almak daha mantıklı olmaz mı?
Şimdilik 60 hz monitor yeterli olmaz mı ?

Teşekkür ederim sistem güzel ama sistemden düşmek biraz saçma geldi bana monitorde uygun aslında tam istediğim gibi bahsettiğim gibi şimdi monitor almak yerine sisteme yüklenip daha sonra 144hz tercihi yapmak daha mantıklı gibi geliyor. i3 almak yerine i5 yada i7 bir sistem alıp daha iyi bir ekran kartı daha güzel bir performans yakalatabilir.
RX 480'i bekleyin bence pişman olmayın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı