CS:GO İçin 6500 TL Sistem Toplama

Ryzen serisi İntel serisinden daha hesaplı. Ekstra anakart,fan masrafı çıkmıyor CSGO 20-30 Fps için masraf yapmaya hazırım diyorsan yapabilirsin. Ryzen 5 3600 , i5 9600k ile bazı oyunlarda 3-5 fps oynar bazılarında oynamaz ve öne geçtiği oyunlar var Ryzenin. Masaüstü performans olarak Ryzen 5 3600 önde olduğunu söyleyebilirim.

Bahsettiğim şeyi çok kısa özetlemişsiniz elinize sağlık.
Bu arada donanım arşıvinin ryzen 3. Nesil testleri mevcut oradan bakabilirsiniz 3700x ile 3600 arasinda devasa bir tek cekirdek farkı mevcut degil zira .
Buradan cs go degerlerine bakabilirsiniz.

Son düzenleme:
Ben 9400 alsın demedim zaten 9400 gücünde dedim. 6700K 7700K 8700K ve 9600K CS için alınacak işlemciler bunlar. Ayrıca 50 FPS fark diyorsun. Hani var mı side-to-side benchmark testi? Bu AMD Fanboylarına bir şey demeye gelmiyor hemen Intel fanboyu oluyorsun yazık gerçekten. CSGO gibi eski bir oyun motorunu kullanan bir oyunda önemli olan iki şey vardır. Tek çekirdek gücü ve saat hızı. İkiside hala Intel'de.

R5 3600 7700k’dan daha iyi 8700k’dan ise biraz daha iyi performans vermektedir. Fiyat farkına bakarsan mantıklı olanı anlarsın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı