CS:GO için AMD vs Intel işlemci

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoda izlediğim kadarıyla performans olarak ikisi de kafa kafaya. Hatta neredeyse aynılar. Aralarındaki fiyat farkını da unutmamak lazım tabii.

Monitör 144hz olacak ise Intel işlemci boşa masraf olur. Yükseltmek isterseniz anakartı değiştirmek zorunda kalacaksınız ayrıca RAM 2666mhz'den fazla çalışmaz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoda izlediğim kadarıyla performans olarak ikisi de kafa kafaya. Hatta neredeyse aynılar. Aralarındaki fiyat farkını da unutmamak lazım tabii.
Dediğim gibi geleceğe yönelik olan ryzen 5 3600. Karar sizin.

Monitör 144Hz olacak ise Intel işlemci boşa masraf olur. Yükseltmek isterseniz anakartı değiştirmek zorunda kalacaksınız ayrıca RAM 2666MHz'den fazla çalışmaz.

Anlıyorum seni fakat F/P bir sistem olacağı için bu kadar ayrıntılı parçalar düşünmüyorum ayrıca halihazırda bir monitörüm var.
Dediğim gibi geleceğe yönelik olan Ryzen 5 3600. karar sizin.

Tekrar teşekkür ederim. 🙂

Ryzen 5 2600X kullanıyordum fakat CS:GO'da tekli çekirdek önemli olduğu için FPS drop çok oluyordu. O yüzden Ryzen 5 3600X aldım ve çok memnunum, baya stabil FPS veriyor. İlerleyen zamanlarda Ryzen 4000 serisi de çıkacak ve tekli çekirdek performansı daha da iyi olacak fakat virüs nedeniyle aksama olabilir.
Bütçe sıkıntın yoksa İntel oyunlarda daha iyi tabi ama AMD alacaksan minimum 3600 veya üstü öneririm.

Ryzen 5 2600X kullanıyordum fakat CS:GO'da tekli çekirdek önemli olduğu için FPS drop çok oluyordu. O yüzden Ryzen 5 3600X aldım ve çok memnunum, baya stabil FPS veriyor. İlerleyen zamanlarda Ryzen 4000 serisi de çıkacak ve tekli çekirdek performansı daha da iyi olacak fakat virüs nedeniyle aksama olabilir.
Bütçe sıkıntın yoksa İntel oyunlarda daha iyi tabi ama AMD alacaksan minimum 3600 veya üstü öneririm.
Bütçemi artırabilirsem r5 3600 tercih edeceğim. Teşekkür ederim

İntelin i5 x4xx işlemcileri alınmaz. i5 8400'ün nasıl öldüğüne bakın. Çok kısa ömürlü oluyorlar, "eski" soketinle de öyle kalıyorsun ortada.
i5 x6xxK işlemcileri de anca iyi bir OC ile orta-uzun vadede iş görüyor. İllaha intel alacağım dersen 9600K öneririm ama şu an alabileceğin en mantıklı işlemci Ryzen 5 3600.
Bu yaz Ryzen 4. nesil desktop falan da çıkmayacak.

Intel'in i5 X4XX işlemcileri alınmaz. i5 8400'ün nasıl öldüğüne bakın. Çok kısa ömürlü oluyorlar, "eski" soketinle de öyle kalıyorsun ortada.
i5 X6xxk işlemcileri de anca iyi bir OC ile orta-uzun vadede iş görüyor. İllaha Intel alacağım dersen 9600K öneririm ama şu an alabileceğin en mantıklı işlemci Ryzen 5 3600.

İleri dönüklük ve işlemci ömrü olarak arasındaki fiyat farkına değer mi?

İleri dönüklük ve işlemci ömrü olarak arasındaki fiyat farkına değer mi?
Şöyle anlatayım oyunlar threadleri iyice kullanmaya başlayınca 6C/6T kalan i5 sıkıntı yaşayacak ama 6C/12T olan ryzen 5 3600 daha uzun gidicek ve overclock yapmak isteyince 9400F ile yapamayacaksın ama ryzen 5 3600 ile yapabilirisin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı