CS:GO için E5500 Sistemi Yükseltme

Corsar

Hectopat
Daha fazla  
Evde bulunan eski masaüstü bilgisayarım var. Parçaları çok eski sanırım. Donanım konusunda bilgi sahibi değilim. Bu sistemi cs:go oynatacak şekilde nasıl yükseltebilirim?

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

Screenshot_3.png

Screenshot_4.png

Screenshot_5.png

Screenshot_6.png

# Düşük ayarlarda 50 - 60 fps alsam yeterli benim için.

Anakartınız VIA Yongasetli. Bu yüzden ekran kartı değiştirmek zor olabilir. Bildiğim kadarıyla VIA'lar en üst HD 4800 serisi destekliyordu. Ama emin değilim bu konuda. Yeni bir sistem alman yararına olacaktır.

Bütçeniz sınırsız galiba size İ7 5960x ve de TitanX öneriyorum.

Nerede o eskili kaliteli troller. Arkadaş zaten kriterini belirtmiş " Düşük ayarlarda 50 - 60 fps alsam yeterli benim için." diyerekten, bu sebeple bütçe belirtmesine gerek yok bilenlerin ona bir maliyet çıkarması gerekiyor. Önce okumasını öğrenelim sonra başkalarını eleştirelim.

Nerede o eskili kaliteli troller. Arkadaş zaten kriterini belirtmiş " Düşük ayarlarda 50 - 60 fps alsam yeterli benim için." diyerekten, bu sebeple bütçe belirtmesine gerek yok bilenlerin ona bir maliyet çıkarması gerekiyor. Önce okumasını öğrenelim sonra başkalarını eleştirelim.
Emin olun bütçe belirtmediği sürece herkes kafasından geleni söyleyecek ve tartışma oluşacak. Bana kalsa R7 240 alsın ama başkasına kalsa komple sistem değiştirsin bir başkası da Core 2 Quad al diyecek misal. Tam bir bütçe verirse bu tarz karışıklıklar yaşanmaz diye düşünüyorum. Yanlış bir şey söylediysem de kusura bakmayın fakat bence en doğrusu bu.

Emin olun bütçe belirtmediği sürece herkes kafasından geleni söyleyecek ve tartışma oluşacak. Bana kalsa R7 240 alsın ama başkasına kalsa komple sistem değiştirsin bir başkası da Core 2 Quad al diyecek misal. Tam bir bütçe verirse bu tarz karışıklıklar yaşanmaz diye düşünüyorum. Yanlış bir şey söylediysem de kusura bakmayın fakat bence en doğrusu bu.

Bence yanlış düşünüyorsunuz. Bakın arkadaş tamamen kritersiz bir istekte bulunsa dediğinizde haklısınız. Ama söylediği çok makul bir şey var, CS:GO 50-60 fps yeterli diyor arkadaş. Mevcut sistem de ortada, yapılması gereken minimum bütçeyle arkadaşın isteğini karşılamak. Örneğin birisi 600 liralık bir çözüm önerir birisi 800 liralık, ikisi de ihtiyacı karşılıyorsa arkadaşın isteği belli pahalı olanı seçmesinin zaten bir mantığı olamaz. Arkadaşın aslında dediği şey, " elimdeki budur, isteğim budur, en makul çözüm nedir? "

Müsadenizle daha da açıklamak istiyorum, dedi ki 300 lira bütçem var, çok yüksek ihtimalle denecek ki o paraya 60 fps alamazsın bütçeni arttır. Diyecek ki 3000 lira bütçem var, CS:GO da 60 fps için 3000 liraya ne gerek var denilecek.

Arkadaşlar konu sahibi benim cevap verme cezası yediğim için yazamadım. Şuanda zaten laptop kullanmaktayım masaüstü bilgisayarım öyle duruyordu kullanmıyordum laptop üzerinden studio ortamlarında çalışıyorum bana rahatsızlık vermemek için ara sıra cs:go oynamak için acaba masaüstü bilgisayarımı en düşük maliyet ile nasıl yükseltebilirim konu açtım.

Bütçem maximum 400 tl

# 2. el ürünlerde arayabilirim ne almam gerektiğini önerirseniz.

Arkadaşlar konu sahibi benim cevap verme cezası yediğim için yazamadım. Şuanda zaten laptop kullanmaktayım masaüstü bilgisayarım öyle duruyordu kullanmıyordum laptop üzerinden studio ortamlarında çalışıyorum bana rahatsızlık vermemek için ara sıra cs:go oynamak için acaba masaüstü bilgisayarımı en düşük maliyet ile nasıl yükseltebilirim konu açtım.

Bütçem maximum 400 tl

# 2. el ürünlerde arayabilirim ne almam gerektiğini önerirseniz.
İkinci el Core 2 Quad Q8200 tarzı bir işlemci ve de R7 250 alabilirsin. Gayette iyi olur.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı