CS:GO için en iyi görüntü ve rate ayarı nedir?

Ozan ÇAKMAK

Femtopat
Daha fazla  
Oyunu sadece en akıcı ve en iyi performans, dinamik olarak ayarlıcağımızı düşünürsek öncelikle görüntü ayarı için;
Tüm ayarlar en düşükte ve çoklu çekirdek etkin olacağını düşünüyorum fakat;
FXAA keskinleştirme: Etkin / kapalı?
Keskinliği yumuşatma?
Doku filtreleme modu?

Bu 3 ayarında tam olarak hangisinde olmalı? Çünkü "FXAA keskinliği yumuşatma modundaki bug yüzünden farede çok fazla DPI atlaması oluyor ve akıcılık aşırı bozuluyor" gibi yorumlar okudum.
Görüntü dışında "rate" ve "cl_interp_ratio" ayarlarının tam olarak ne olması konusunda kararsızım. Ülkemiz için önerilen cl_interp_ratio 2 ve rate 786432 olarak okudum fakat ayarların tam anlamlarını ve ne işe yaradıklarını bilerek doğruyu bulmak istiyorum.

FXAA kapalı, keskinliği yumuşatma 4-8X, doku filtreleme 16X.

Hocam yanlış bilgilendirme vermezsek daha güzel olur sanki. Ben daha herhangi bir Pro oyuncunun 8X keskinliği yumuşatma, doku filtreleme 16X oynadığını görmedim. Nazarında bir FPS oyunu ve monitörün hertzine göre yüksek FPS alman gerekiyor rekabetçi oyun olduğundan dolayı. Ha olur da oyunun rekabet için değil öylesine oynanıyorsa bütün ayarları fulleyin gitsin zaten.

Hocam yanlış bilgilendirme vermezsek daha güzel olur sanki. Ben daha herhangi bir Pro oyuncunun 8X keskinliği yumuşatma, doku filtreleme 16X oynadığını görmedim. Nazarında bir FPS oyunu ve monitörün hertzine göre yüksek FPS alman gerekiyor rekabetçi oyun olduğundan dolayı. Ha olur da oyunun rekabet için değil öylesine oynanıyorsa bütün ayarları fulleyin gitsin zaten.
Uzaktaki adamları pixel pixel mi görsün? :D
En basit örnek s1mple'ın grafik ayarlarına bak bakayım MSAA kaç X'de oynuyor. MSAA ekran kartı kullanımı etkileyenilen birşey ama FPS konusunda ne kadar farklılık yaptığına dair YouTube'da videolar vardır bakabilirsin. Doku filtreleme çok daha az etkiler. Bütün ayarları fullemekmiş. MSAA ve doku filtreleme en önemli ayarlar, FPS için bu ayarları kapatamazsın. MSAA 8X'de oynayan profesyonel oyuncu görmemek ilginçmiş.

Geri
Yukarı