CS:GO için i5-12600K vs R5 5600X

wasd99471

Femtopat
Daha fazla  
RAM
2x8 GB
Anakart
MSI B560M Pro-E
RTX 3060 ile birlikte kullanacağım yeni işlemci arıyorum. CS:GO için performans açısından iyi olanı seçmek istiyorum ama her kaynak işlemci performanslarını farklı gösteriyor. Her iki işlemci için de anakartımı değiştirmem gerekecek. AM4 anakartları bir tık daha ucuz, R5 5600X alacak olursam ATX anakartı alacağım RAM slotu avantajından ve fiyatının uygun olmasından dolayı (ileride RAM yükseltme şansım olması adına) i5-12600K bir tık daha pahalı ve alırsam alacağım anakart mATX olacak. Ya da hiç anakartı yükseltmesine ihtiyaç duymadan i7-11700K veya i9-10900K'da alabilirim. Ne yapmalıyım? Siz olsanız ne alırdınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
5600X daha iyi ama 5600 almanızı öneririm daha ucuz.

AMD soket değiştirecekken ben açıkçası AMD kanadına yönelmem şu saatten sonra, orası kesin.

Yeni seri senin için önü açık olur. Ama odak cs ise youtube da her işlemcinin cs fps videosunu bulup karşılaştırabilirsin. Ayrıca 5600x in önbelleği biraz fazla olduğu için sanırım csde bir adım önde.

Geri
Yukarı