CS:GO için sistem toplama

FPS ne kadar yüksekse frame time o kadar düşük olur. 500-600 üzeri FPS almak o kadar gerekli değil ancak 200-300 üzeri olması akıcılık açısından şart gibi. En azından benim açımdan.

Videonun neresinde darboğaz testi yapılıyor?
Bottleneck Calculator - PC Builds
Ryzen 2600x ile %100 darboğaz yaptığınıgösteriyor yukarıdaki link. 3600 ile neler olur acaba..

Forumda şu zamana kadar R5 3600 İle rx570 in darboğaz yaptığı bir konu bulamadım. Eğer böyle bir şey olsaydı illa ki bir konu açılırdı bununla ilgili.

ekran karrtınız 2 sene sonra seni pişman eder, nvidia sevdandan vazgeçip rx 570 almalısın bence
Kesinlikle katılmıyorum AMD sevdalısı olarak sürekli sistem değiştiriyorum güncel sistemimde Rx570 4GB var deli gibi anlık FPS düşüşleri yaşıyorum. RX570 sıkıntılı bir karttır kim ne derse desin. RX580 RX590 alınmalı. Bunları alamıyorsanız 1650-1660 alın.
Sadece CS:GO için değil tabiki R6, PUBG ve Squad gibi oyunlar da var. Peki bu sistem olmuş mu ?

Eki Görüntüle 436101

Öyle de bir toplanır ki 400 500 fps ler alırım. Bütçem 5700TL ona göre işlemci tercihi yaparsanız sevinirim.
Ya saçmalığa bak CS:GO için AMD toplanmazmış. Yine İntelciler dadanmış

Video da da görüldüğü üzere darboğaz yapmıyor.

Aynı fps i verebilecek ama ekran kartı rx 570 olmayan ekran kartı var mı ? Örneğin Nvidia ekran kartlarından biri ?
Konu hakkında son mesajım şöyle olucak son bir sistem yaptım nasıl olmuş acaba ?

1568224858169.png

Son düzenleme:
Aynı fps i verebilecek ama ekran kartı rx 570 olmayan ekran kartı var mı ? Örneğin Nvidia ekran kartlarından biri ?
Konu hakkında son mesajım şöyle olucak son bir sistem yaptım nasıl olmuş acaba ?

Eki Görüntüle 437424
Kardeşim ekran kartıyla CS:GO nun alakası yok. CS:GO FPS i işlemciyle alakalı.

Konu yanlış bilgilendirmeler ile dolup taşmış...

İşlemci: AMD Ryzen 5 3600
Anakart: MSI B450M PRO-VDH
Bellek: Crucial 2x8 3000 MHz CL15
Kasa + Güç Kaynağı: FSP CMT110A + 500W 80+ Silver
Ekran Kartı: Asus ROG Strix GTX 1660 Ti
SSD: Gigabyte 480 GB
Toplam: 5830₺

Bütçeyi 100₺ arttırabilirsen kasa ve güç kaynağını şunlarla değiştirebilirsin.
Kasa: Zalman N3
Güç Kaynağı: Aerocool Cylon 500W 80+

FSP kasa ile alacaksan kasada bir tek arka tarafta fan var, ön tarafa da 12 cm iyi bir fan alırsan çok iyi olur. Ayrıca topladığın sistemlere baktım da hepsi çok kötü. GTX 1650 fiyatını hiç hak etmeyen güçsüz bir ekran kartı. Ayrıca 5400 RPM HDD alınmaz, inanılmaz yavaş çalışır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı