CS:GO için sistem toplama

ayalkin

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Dizüstü bilgisayarım bayağı eskidi ve yeni kasa toplayacağım. Sizden ricam sistem tavsiyesi olacak. CS:GO oynamak için yanında da GTA 5 falan oynatsa fena olmaz. Önemli olan CS'de 60 FPS altını görmeyeyim yeter. Var mıdır bunun için bir öneriniz acaba? Monitorü de dahil edebilirsiniz. Bir de fiyat olarak aşağılarda olursa çok güzel olur. Biliyorum çok şey istiyorum. 😅

Son düzenleyen: Moderatör:
Fiyat bilmeden bir şey yapamayız ama önerim işlemciyi yüksek tutmanız CS:GO işlemci tabanlı bir oyun

Tabi ki tek amacım CS:GO değil. Genel olarak üzmesin beni. Full grafik aramıyorum zaten. Fiyat olarak kasa için 2 bin yukarısına çok çıkmak gibi bir niyetim yok. Affınıza sığınarakdan ben birkaç araştırmadan sonra APU sistem oluşturmaya kalktım ama mantıklı olmuş mudur? Onu size sormak niyetindeyim. Grafik kartı konusunda biraz kararsızım ve onu ikinci el alabilirim. grafik kartını bir süre sonra eklemeyi düşünüyorum. grafik kartı olmadan bana basit oyunları oynatsın yeter CS:GO falan.

Kasa: TX K3 300W.
anakart: Gigabyte A320M-S2H 3200MHz O.C. DDR4.
İşlemci: AMD Athlon 3000G 3.5 GHz 4 MB cache 35W.
RAM: 2 tane Hi-Level 4 GB 2666 MHz DDR4 HLV-PC21300D4-4G bellek.

RAM olarak 2 tane 8 GB 3200 MHz alsam daha mı iyi olur. Yoksa beni böyle idare edebilir mi? Daha sonraki zamanlarda grafik kartı olarak GT 970 veya GT 1030 almayı düşünüyorum sonradan dar boğaz veya Watt yetmemesi gibi bir durumla karşılaşabilir miyim? Dediğim gibi amacım Full grafiklere falan ulaşmak değil kasmadan donmadan oynamak. Sizin önerileriniz nelerdir? Bir de monitör önerinizi alabilirim. Oyunun kasmaması için kaç ölçülerinde olmalı veya kaç Hertz olmalı bunları söylesiniz bile bana yeter. Şimdiden teşekkür ederim hepinize.

Yeni konular

Geri
Yukarı