CS:GO Lag sorunu

charco

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selamlar, CS:GO oynarken durduk yere lag sorunuyla karşı karşıya kalıyorum, "+graph" yazdığım zaman FPS'in yanında olan VAR değerleri aniden yükseliyor ve mermilerin gitmemesine, karakterin takılmasına sebebiyet veriyor. Bunu maalesef çözebilmiş değilim ve gerçekten bu yüzden oyuna giremez, oynayamaz oldum.

400553

Lag olmaması için VAR: 1.5 MS yazan yerin genelde 0.2 - 0.5 arası olması lazım ki sorun olmasın ama o değer bir yükseliyor ki 3.5 - 4.5 falan oluyor oyun hiç oynanmıyor. 1.5 değeri bile gerçekten çok etki ediyor. Bunu nasıl halledebilirim hiçbir yerde bulamıyorum ya da ben araştırmasını bilmiyorum.

İnternet hızım;
400554

Sistemim;
400556

Son düzenleme:
İnternetle ilgili bi' olay değil. İşlemciye bağlı diye biliyorum. Sıcaklıklar nasıl? Sisteminizi belirtir misiniz?
Sıcaklık değerleri genelde 45 - 55 derece arasında dolaşıyor turbo modunu açınca 42 vs. olabiliyor.
Hatırlattığınız için teşekkürler sistem özelliklerini ekledim.

Sıcaklık değerleri genelde 45 - 55 derece arasında dolaşıyor turbo modunu açınca 42 vs. olabiliyor.
Hatırlattığınız için teşekkürler sistem özelliklerini ekledim.
İşlemcinin 55 derecede çalıştığına emin misiniz? Çok kuvvetli bir soğutması var sanırım laptobunuzun. MSI Afterburner ile değerleri atar mısınız? Sıcaklık sınırı varsa frekans değişirken de takılmalara sebebiyet verebilir.

Superbox'tan bağlanırken bende sv değeri bozuluyordu. Sabit internete bağlanınca problem olmuyor. Bence belirttiğiniz problem sv değerinden oluyor. 7.7 + 1.6 gayet yüksek.

İşlemcinin 55 derecede çalıştığına emin misiniz? Çok kuvvetli bir soğutması var sanırım laptobunuzun. MSI Afterburner ile değerleri atar mısınız? Sıcaklık sınırı varsa frekans değişirken de takılmalara sebebiyet verebilir.
Şu an program yüklü değil çünkü bilgisayarımı formattan yeni çıkarttım ve daha yüklemedim. Format öncesi kullandığım zaman maksimum 55 dereceye kadar yükseliyordu turbo fan ile 45'e iniyordu.
Superbox'tan bağlanırken bende sv değeri bozuluyordu. Sabit internete bağlanınca problem olmuyor. Bence belirttiğiniz problem sv değerinden oluyor. 7.7 + 1.6 gayet yüksek.
Gerçekten neden olduğunu bilmiyorum ama acayip derecede oyundan soğuttu. Bir yayıncı CS:GO Oynadığı zaman takım arkadaşının VAR değeri de yüksek olduğu için lag'dan oynayamamıştı ben de bundan yola çıkarak VAR yüzünden olduğunu düşünüyorum ama SV değerinden de kaynaklanıyor olabilir. Keşke ne yüzünden olduğunu bilsem.

Şu an program yüklü değil çünkü bilgisayarımı formattan yeni çıkarttım ve daha yüklemedim. Format öncesi kullandığım zaman maksimum 55 dereceye kadar yükseliyordu turbo fan ile 45'e iniyordu.
Tüm driverları eksiksiz ve doğru yüklediğinize eminseniz işlemcinizin frekansını sabitleyip tekrar deneyin. ThrottleStop ile yapabilirsiniz. Ayrıca orada mini bir stress testi var. Oradan da sıcaklıklar hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Ethernet kablosu ile bağlanmayı deneyin ayrıca ISP kaynaklı bir problem de olabilir.
Ethernet kablosu ile bağlanıyorum.
Tüm driverları eksiksiz ve doğru yüklediğinize eminseniz işlemcinizin frekansını sabitleyip tekrar deneyin. ThrottleStop ile yapabilirsiniz. Ayrıca orada mini bir stress testi var. Oradan da sıcaklıklar hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.
Pekala bir de öyle deneyip sonuçları burada paylaşacağım.
Söylediğin programı kurdum ve normal ısı değerlerine baktığım zaman 45-55 arası ısı değerleriyle işlem gerçekleştiriyor. İşlemciyi turbo modunda test'e soktuğum zaman maksimum 75 dereceye kadar çıktı ve programı kendi kendine durdurup bilgisayarı kendini koruma özelliğine aldı yani yaptığım testi sonlandırıp bilgisayarı eski normal hızına yavaşlattı. Fakat şunu farkettim işlemci hızını sabitlerken izlediğim videolarda kişilerin işlemci hızları örnek olarak 2.4 GHZ olarak ayarladıysa ne onun üstüne çıktı değerleri ne de 2'nin altına indi fakat benim değerlerim video izlerken bile 2.4 GHZ'e ayarlamama rağmen ani düşüşler gerçekleştirdi şöyle ki 2.4 sabitlediğim halde 0.97 - 1.65 - 2.35 gibi aniden düşmeler yükselmeler gerçekleştirdi. Sabitlememe rağmen internette takılırken bile yine de işlemci hızında ani düşmeler yükselmeler oluyor sanırım işlemci ile alakalı. Fakat bu FPS düşmesini engellemek için kullanılan program. Tamam benim de ani düşüşlerim oluyor ama bu çok farkettirmiyor benim asıl sıkıntım şu anda oyunda lag sorununun olması. Hangi arkadaşlarıma sorarsam sorayım VAR değerleri 0.2 MS 0.5 MS aralarında dolaşıyor. En iyisi bilgisayarı baştan aşağıya köpükle temizlemem gerekecek bu böyle hallolmayacak.

Ekstra olarak izlediğim videolardan yaptığım ayarlara rağmen oyunda hiçbir şey fark ettirmedi.

Son düzenleme:
Başka bir internet ile deneme şansınız varsa kesinlikle öneririm. Sv değeriniz yüzünden oyun atlama yapıyor. Mm_dedicated yazın ordaki pingi 110 yapın. Ben bir ara 130 kullanıyordum 10-15 sv değeri olan servera bağlanmıştım ve oyunum zehir olmuştu.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı