CS:GO loss sorunu

malcona1234

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar;

Bügün birden başlayan loss sorunu ile karşınızdayım önceden hiçbir zaman loss olmazdı.

Neden kaynaklı anlayamadım cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Denediğim şeyler;

1- CS. GO ayalarınla alaklı bir durum değil.
2- internetim kablolu.

Son düzenleme:
ISS'niz bulunduğunuz bölgede bakım yapıyor olabilir, bulunduğunuz bölgede yoğunluk artmış olabilir.

Oyun sunucularında sorun olabilir.

Modeminizde donanımsal bir arıza olabilir.

Çok uzun süredir modeminizi kapatıp açmadıysanız CPU kullanımından kaynaklı olabilir.

İhtimal çok. Modeminizi resetleyin bir gözlemleyin. Aynı durum devam ediyorsa farklı saatlerde gözlemleyin, yine devam ediyorsa ISS'nize arıza talebinde bulunun. Onlardan çıkacak sonuca göre modeminiz üzerinde yoğunlaşırsınız.

Bu sorun oyunun sunucusuyla alakalı olabilir. Hangi modda bu sorunu yaşıyorsunuz? (Rekabetçi, topluluk sunucusu vb.)

Topluluk sunucusu fakat şöyle bir durum var önceden çok kez oynadım hiçbir sıkıntı yoktu birdenbire oldu şu an.
ISS'niz bulunduğunuz bölgede bakım yapıyor olabilir, bulunduğunuz bölgede yoğunluk artmış olabilir.

Oyun sunucularında sorun olabilir.

Modeminizde donanımsal bir arıza olabilir.

Çok uzun süredir modeminizi kapatıp açmadıysanız CPU kullanımından kaynaklı olabilir.

İhtimal çok. Modeminizi resetleyin bir gözlemleyin. Aynı durum devam ediyorsa farklı saatlerde gözlemleyin, yine devam ediyorsa ISS'nize arıza talebinde bulunun. Onlardan çıkacak sonuca göre modeminiz üzerinde yoğunlaşırsınız.

1-Modemi resetledim fakat durum devam etmekte.
2- Arıza talebinde bulunsam çok ilgilenceklerini düşünmüyorum böyle bir konuda.

Topluluk sunucusu fakat şöyle bir durum var önceden çok kez oynadım hiçbir sıkıntı yoktu birdenbire oldu şu an.

1-Modemi resetledim fakat durum devam etmekte.
2- Arıza talebinde bulunsam çok ilgilenceklerini düşünmüyorum böyle bir konuda.
Yukarıda dediklerimi bir kontrol edin olmazsa bulunun mutlaka ilgilenirler.

1- Oyun sunucusunda sorun yok kontrol ettim hepsinde öyle
2- Modemde bir sorun yok olduğunu düşünmüyorum.
3- Aradım söyledim şikayetimi altyapıda bir sorun yok denildi.
Farklı oyunlarda sorun yaşıyor musunuz?
Modem arayüzünüzden hat değerlerinizi bir atın bakalım. Bir de Speedtest'in masaüstü sürümünü indirip test yapın 3-4 saat aralıklarla. Jitter ve Loss değerlerinizi bir kontrol edin, gerekirse dediğim gibi aralıklarla yaptığınız test görsellerini paylaşın beni etiketleyip bir şeyler bakalım.

Mevcut Veri Oranı (Kbps)8008191
Maximum Veri Oranı (Kbps)141621776
INP (Sembol)010
ÇaprazONON
Hat Zayıflaması (dB)4.93.5
Hatalar (Pkts)00
Gecikme (ms)114
Alım Gücü (dBm)9.819.5
SNR Marjı (dB)2419.8

Şunu kastediyorsunuz herhalde

Speedtest yaptım hızım normal her zaman ki gibi ve jitter 1 veya 0 başka bir şey göremedim.
Modem arayüzünüzden hat değerlerinizi bir atın bakalım. Bir de Speedtest'in masaüstü sürümünü indirip test yapın 3-4 saat aralıklarla. Jitter ve loss değerlerinizi bir kontrol edin, gerekirse dediğim gibi aralıklarla yaptığınız test görsellerini paylaşın beni etiketleyip bir şeyler bakalım.

Öbür oyunlarada bir bakıp döneceğim size.
Modem arayüzünüzden hat değerlerinizi bir atın bakalım. Bir de Speedtest'in masaüstü sürümünü indirip test yapın 3-4 saat aralıklarla. Jitter ve loss değerlerinizi bir kontrol edin, gerekirse dediğim gibi aralıklarla yaptığınız test görsellerini paylaşın beni etiketleyip bir şeyler bakalım.

Speedtest'i masaüstü versiyonunda hiçbir sorun yok ping değerleri sabit hız normal yine loss testi yaptım bir sorun gözükmüyor.

CS. GO ile alakalı mı acaba her şeyi yaptım fakat düzelmedi.

Son düzenleme:
Mevcut Veri Oranı (Kbps)8008191
Maximum Veri Oranı (Kbps)141621776
INP (Sembol)010
ÇaprazONON
Hat Zayıflaması (dB)4.93.5
Hatalar (Pkts)00
Gecikme (ms)114
Alım Gücü (dBm)9.819.5
SNR Marjı (dB)2419.8

Şunu kastediyorsunuz herhalde

Speedtest yaptım hızım normal her zaman ki gibi ve jitter 1 veya 0 başka bir şey göremedim.

Öbür oyunlarada bir bakıp döneceğim size.
Hat değerleriniz güzel, ISS kaynaklı bir sorun olduğunu söyleyemem, Jitter durumunu teyit ettiğiniz için.

Sorun yüksek ihtimalle sunucu kaynaklı. Birlikte oynadığınız arkadaşlarınız varsa onlardan da bilgi alın aynı sunucuya bağlanıp.

Speedtest masaüstü uygulamanızla yaptığınız farklı aralıklarda ki testlerin de görselini ekleyin ayrıntılarını açıp.

Hat değerleriniz güzel, ISS kaynaklı bir sorun olduğunu söyleyemem, jitter durumunu teyit ettiğiniz için.

Sorun yüksek ihtimalle sunucu kaynaklı. Birlikte oynadığınız arkadaşlarınız varsa onlardan da bilgi alın aynı sunucuya bağlanıp.

Speedtest masaüstü uygulamanızla yaptığınız farklı aralıklarda ki testlerin de görselini ekleyin ayrıntılarını açıp.

Sunucu kaynaklı olduğunu düşünmüyorum CS. GO ölüm maçında da oluyor başka kimse de sorun yok benden kaynaklı.

Yeni konular

Geri
Yukarı