CS:GO mermilerin düşmanın içinden geçmesi

Rate ayarın nedir? İnternet hızına göre düzenleme yapabilirsin. Eğer internet hızın 6 mbit'in altına düşmüyosa "rate 786432" kullanmalısın. Cl_interp ayarlarıyla oynadıysan defaulta geri al. Aldığın ping için default ayarlar iyi durumda. Faceit'e geçmeni öneririm 128 tickrate de oynayınca aradaki farkı zaten göreceksin.

Rate ayarın nedir? İnternet hızına göre düzenleme yapabilirsin. Eğer internet hızın 6 mbit'in altına düşmüyosa "rate 786432" kullanmalısın. Cl_interp ayarlarıyla oynadıysan defaulta geri al. Aldığın ping için default ayarlar iyi durumda. Faceit'e geçmeni öneririm 128 tickrate de oynayınca aradaki farkı zaten göreceksin.
Cl_interp ayari neye gore ayarlaniyor. Benim download hizim 200, upload ise 35 benim ayarlarim nasil olmasi gerek? Ilk defa boyle bir ayar goruyorum.

Cl_interp ayari neye gore ayarlaniyor. Benim download hizim 200, upload ise 35 benim ayarlarim nasil olmasi gerek? Ilk defa boyle bir ayar goruyorum.
"cl_interp_ratio 1" sunucuya kendi internetinden bağlanırsın.
"cl_interp_ratio 2" sunucuya Valve sunucularından bağlanırsın.
"cl_interp 0,015625" (64tick)
"cl_interp 0,0078125" (128tick)
Fakat bu ayarları 20ms ping üstünde oynuyosan değiştirmeni asla önermem, default olarak kalmalıdır. Faceit ve ESEA'da Türkiye sunucularında 20ms pingin altında oynuyosan deneyebilirsin. "rate 786432" ayarını kesinlikle kullanmalısın.

"cl_interp_ratio 1" sunucuya kendi internetinden bağlanırsın.
"cl_interp_ratio 2" sunucuya Valve sunucularından bağlanırsın.
"cl_interp 0,015625" (64tick)
"cl_interp 0,0078125" (128tick)
Fakat bu ayarları 20ms ping üstünde oynuyosan değiştirmeni asla önermem, default olarak kalmalıdır. Faceit ve ESEA'da Türkiye sunucularında 20ms pingin altında oynuyosan deneyebilirsin. "rate 786432" ayarını kesinlikle kullanmalısın.
Amerika'da yasiyorum. Normal sunucular da (Valve) 20-30 veya 40-50 aliyorum server'a bagli.
Faceit (Denver sabit 60 ping, Dallas 40-50 ping ve Chicago sabit 30 ping aliyorum.)
Bu ping degerleri icin oneri ayarin var mi?
Senin yazdigindan sunu anladim. 3. parti liglere girersem (Faceit, ESEA vs.) kendi sunucumdan yani ratio 1 den baglanmaliyim. Ama normal MM girersem ratio 2 den giremeliyim.

Bu arada bu kodu konsola mi yoksa baslatma seçeneklerine mi yaziyorum?

Amerika'da yasiyorum. Normal sunucular da (Valve) 20-30 veya 40-50 aliyorum server'a bagli.
Faceit (Denver sabit 60 ping, Dallas 40-50 ping ve Chicago sabit 30 ping aliyorum.)
Bu ping degerleri icin oneri ayarin var mi?
Senin yazdigindan sunu anladim. 3. parti liglere girersem (Faceit, ESEA vs.) kendi sunucumdan yani ratio 1 den baglanmaliyim. Ama normal MM girersem ratio 2 den giremeliyim.

Bu arada bu kodu konsola mi yoksa baslatma seçeneklerine mi yaziyorum?
Ping değerin düşükse "cl_interp_ratio 1" kullanmanın daha iyi olduğunu düşünüyorum. Valve sunucularında "cl_interp 0,015625" deneyebilirsin. Chicago sunucularında "cl_interp_ratio 1" ve "cl_interp 0,0078125" deneyebilirsin. Problem yaşarsan default ayara geri çekersin.

Kodları sunucuya bağlanmadan önce konsola yazmalısın. Başlatma seçeneklerine yazmak istiyosan başına "+" eklemeyi unutma.

Direkt şöyle vereyim değerler oyun içi ortalama böyle. (Loss genelde %0 arttığını hiç görmedim.)
Eki Görüntüle 464074
O ping çok yüksek. 50-60ms olsa tamam da 81ms civarı değerler sıkıntılı. Konum ve ISS? Ben İstanbul'dan 30-35ms civarı değerler alıyorum. Skor tablosunda 20'li değerler.

Mirage-T.jpg

T.jpg

Eseayı bilmem ama eseada hile olduğunu söyliyen çok insan var faceit oynarsan senin için daha iyi olur ban yiyen ip ban yiyor birdaha giremiyor ve aimin iyi olması lazım mermiler çok rahat gidiyor

O ping çok yüksek. 50-60ms olsa tamam da 81ms civarı değerler sıkıntılı. Konum ve ISS? Ben İstanbul'dan 30-35ms civarı değerler alıyorum. Skor tablosunda 20'li değerler.

Mirage-T.jpg

T.jpg
81 ping sunucuya yeni girdiğim için 10-15 saniye sonra 50-60'a düşüyor pingim.
FaceIT oynamaya başladım sorun düzeldi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı