CS:GO oynadıkça FPS düşüyor

İşletim sistemi
Windows 11

mehmetkocerr

Centipat
RAM
12 GB RAM
Ekran kartı
GTX 950M
İşlemci
i7-6700HQ
Merhaba
2 gün önce bu sorunu çözmek için laptopuma termal macun yeniletme işlemi yapmama rağmen dün CS:GO'ya girdiğimde ilk 10 dakika 150 FPS civarında alırken FPS bir anda 20-40 civarına düşüyor ve bir daha da düzelmiyor. Sıcaklıkların normal olduğunu düşünüyorum. Bu sorunu nasıl çözerim yardım eder misiniz?
Not:Windows 10

Hocam dediğim gibi GPU sıcaklığı yüzünden size sıkıntı yaşatma olasılığı çok yüksek.

Hocam Nvidia'nın programı olması gerek. Kendi sitesinden yükleyip hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Oradan bilgisayarınızda yükü olan oyunları göreceksiniz ve o oyunu seçip optimizasyonu otomatik olarak ayarlama tuşu olacak. Belki bu biraz işinize yarayabilir ama sıcaklığın çok büyük oranda düşüneceğini sanmam. Bu yaptığınız işlemde az oranda da olsa FPS'inizin yükselmesini görebilirsiniz ama bunu uygularken bazı ayarların otomatik olarak ayarlanacağını unutmayın.

Düzelmedi maalesef.

Hocam GPU sıcaklık kısmını NVIDIA'dan aldım ve oyundayken gösterdim. Gerçekten GPU bayağı bir yüksek.

Hocam ya yenilediğiniz termal macun problemli, ya fan bilgisayara tam oturmamıştır ya da Fan ile hava çıkış ızgarasına denk gelen parça arasında bir kopukluk olabilir. Zamanında aynı ısınma problemlerini yaşadım her şey düzgündü ama soğumuyordu cihazım. Açtım iyice inceledim baktım fanın, fan ile hava ızgarası arasında kalan kanal parçasının arası açık. Tam olarak tarif edemiyorum birazdan fotoğraf ayarlar gösteririm bahsettiğim yeri. Fan alıp taktım hiçbir problemim kalmamıştı. Fotoğrafı ayarlayayım editlerim.

edit: Aşağıda kırmızı kareye aldığım noktayla fan arasında hava boşluğu oluşmuştu, basitçe kopmuştu arası, o yüzden soğutmuyordu. Bir kontrol etmenizde fayda var. Normalde o parçanın hareket etmemesi gerekiyor, eğer hareket edip arası açılıyorsa problem vardır hocam.

1-2-1.jpg

Hocam ya yenilediğiniz termal macun problemli, ya fan bilgisayara tam oturmamıştır ya da Fan ile hava çıkış ızgarasına denk gelen parça arasında bir kopukluk olabilir. Zamanında aynı ısınma problemlerini yaşadım her şey düzgündü ama soğumuyordu cihazım. Açtım iyice inceledim baktım fanın, fan ile hava ızgarası arasında kalan kanal parçasının arası açık. Tam olarak tarif edemiyorum birazdan fotoğraf ayarlar gösteririm bahsettiğim yeri. Fan alıp taktım hiçbir problemim kalmamıştı. Fotoğrafı ayarlayayım editlerim.

edit: Aşağıda kırmızı kareye aldığım noktayla fan arasında hava boşluğu oluşmuştu, basitçe kopmuştu arası, o yüzden soğutmuyordu. Bir kontrol etmenizde fayda var. Normalde o parçanın hareket etmemesi gerekiyor, eğer hareket edip arası açılıyorsa problem vardır hocam.

Eki Görüntüle 1441121
Daha önce hiç açmadığım için en yakın zamanda bir bilgisayarcıya gösterip baktıracağım. Teşekkürler cevap için.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı