CS:GO ping az ama lag var

:) MS deyince ping değeri olan MS'yi düşündüm ben kusura bakmayın. Pinginiz normalde 153 filan değil de 50 ise ve değerleriniz bu şekildeyse hiçbir mantığı yok lag olmasının. Choke'nin çok fazla çıkması da lag yapar ancak sizden kaynaklı değil serverin yeterli cevap verememesinden kaynaklıdır. Ancak eğer lag yaşadığınız durumda loss yükselmesi oluyorsa internet hızınız anlık düşüşe geçiyor olabilir. Onun dışında dediğim gibi bu değerlerle (ping dışında) lag olmaması gerekiyor.
Evet. Pingim normalde 50 bazen 60-70 oluyor ama yine de lag oluyor bazen. Özellikle son hafta aşırı oluyor bazen. CS:GO değerleri hakkında pek bilgim yok, onun için ekran kaydı atmak isterdim ama 0.5Mbps upload ile 1 dakikalık video bile bilmem kaç dakikada yüklenir siz hesap edin.

Upload hızınız çok düşük download hızınız ise ev halkının en ufak bir bağlantısında sizi mağdur edebilecek seviyede. Büyük ihtimal başka bir cihaz bağlantı yapıyor ve internetiniz serverden gerekli bilgileri öngörülen sürede alamıyor ve paket kaybı yani Loss dediğimiz değeri yükseltiyor. Oyuna girmeden ana ekranda CL_UPDATERATE ayarını 32 yapın ve tekrar deneyin. Loss çıkmazsa git gide artırarak deneyin. Loss çıkmaya başladığı anda geri düşürüp optimum değeri bulun. Dediğim gibi bu işlemi ana ekranda yapmanız gerekiyor oyun içinde değiştiremezsiniz. Üstteki mesajda düzeltme yaparken sorun yaşadım geriye de döndüremedim. Cevabı görün diye tekrar yazıp önceki cevabı siliyorum :)

Upload hızınız çok düşük download hızınız ise ev halkının en ufak bir bağlantısında sizi mağdur edebilecek seviyede. Büyük ihtimal başka bir cihaz bağlantı yapıyor ve internetiniz serverden gerekli bilgileri öngörülen sürede alamıyor ve paket kaybı yani Loss dediğimiz değeri yükseltiyor. Oyuna girmeden ana ekranda CL_UPDATERATE ayarını 32 yapın ve tekrar deneyin. Loss çıkmazsa git gide artırarak deneyin. Loss çıkmaya başladığı anda geri düşürüp optimum değeri bulun. Dediğim gibi bu işlemi ana ekranda yapmanız gerekiyor oyun içinde değiştiremezsiniz. Üstteki mesajda düzeltme yaparken sorun yaşadım geriye de döndüremedim. Cevabı görün diye tekrar yazıp önceki cevabı siliyorum :)
Hocam loss değeri hiç yükselmedi az önce ölüm maçı oynadığımda. Evet, internet değerlerim özellikle upload çok kötü ama evde kimse bir şey yapmazken oynuyorum. Akşama bakacağım dediğinize hocam.

Ayrıca size tavsiye olarak şu siteye : site giderek download ve upload değerlerinizi ölçerek girmenizi ve çıkan ayarları konsola ana ekranda yapıştırarak yahut elle girerek denemenizi öneririm. Umarım sorununuz düzelir kolay gelsin :)

Internet'te hızı yazarak bunu size otomatik sunan bir site gördüm ve değerleri yazdım (Download 14 baz aldım ve upload 0.4) sizce doğru mu hesaplıyor site?
1587384634777.png

Internet'te hızı yazarak bunu size otomatik sunan bir site gördüm ve değerleri yazdım (Download 14 baz aldım ve upload 0.4) sizce doğru mu hesaplıyor site?
Eki Görüntüle 540956
Şu anda ben de kontrol ettim. Sanırım site eski olabilir. Bu bilgileri girmeyin. Üstteki arkadaşın attığı videoda gerekli şeyleri anlatmış aslında. Deneye deneye bulmanız en doğrusu olacaktır.

Şu anda ben de kontrol ettim. Sanırım site eski olabilir. Bu bilgileri girmeyin kendim uğraşıp sizin için hesaplayacağım bu yanlışı düzeltmek için. Özür diliyorum.
Yazan komutlardan ex_interp komutu yok sanırım CS:GO'da. Ama diğerlerini girdim. Şimdi deniyorum, sonucu yazacağım.

Yazan komutlardan ex_interp komutu yok sanırım CS:GO'da. Ama diğerlerini girdim. Şimdi deniyorum, sonucu yazacağım.
cl_interp_ratio 1 değerinde sunucuya kendi internetinden bağlanırken değeri 2 yaptığında valve sunucuları üzerinden bağlanırsın. Ancak pinginiz 15-20 MS üzerindeyse bu ayarları hiç ellemeyin varsayılan olarak kalsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı