CS:GO ping sorunu

Taylesof

Hectopat
İnternetim 100 Mbps. Yaptığım ölçümlerde ping 7-9 arası gösteriyor. Fakat oyun oynarken 3 dakikada bir ping 150-300 çıkıyor. WLAN optimizer programını kullandım işe yaramadı. Bu sorunu çözücü bir öneriniz var mı?

LAN bağlantısı yapmadığınız için o şekilde anlık ping yüksek çıkar hocam, wlan yazdığınız için wifi ile bağlanıyorsunuz sanırım.

Sadece CS:GO'da böyleyse sorun internetinizde değil.

Modeminiz bilgisayarın dibinde olsa dahi wifi ile alacağınız performans, kablolu performansa göre sürekli daha düşük olacaktır. Çünkü havada göremediğimiz radyo sinyalleri yayılmaktadır. Bu da internet bağlantısına etki edecektir. Kablo ile bağlantı en iyisi.

LAN bağlantısı yapmadığınız için o şekilde anlık ping yüksek çıkar hocam, wlan yazdığınız için wifi ile bağlanıyorsunuz sanırım.
Evet hocam wifi ile bağlanıyorum.
Modeminiz bilgisayarın dibinde olsa dahi wifi ile alacağınız performans, kablolu performansa göre sürekli daha düşük olacaktır. Çünkü havada göremediğimiz radyo sinyalleri yayılmaktadır. Bu da internet bağlantısına etki edecektir. Kablo ile bağlantı en iyisi.
Evet hocamda. Pek çok kişi (yakın çevremde de dahil) wifi ile bir sorun yaşamazken.İyi bir internetim olupta böyle sıkıntı yaratması can sıkıyor.Düşüncem o ki küçük bir yerde düzeltilmesi gereken bir şey var.

Yeni konular

Geri
Yukarı