CS:GO R5 3600X düşük işlemci kullanımı

rsargiin

Hectopat
Daha fazla  
1 hafta önce topladığım sistemin ekran kartı hariç hepsi geldi ve montajladım. Şu an ekran kartı olmadığı için o sisteme eski ekran kartımı R7 370 4 GB taktım ve şu an CS:GO'da ekran kartını %90'larda kullanırken işlemciyi %20'lerde kullanıyor. Normalde tam tersi olması gerekmiyor mu? Bu sebeple FPS'de beklediğimden düşük oluyor. Darboğaz dedikleri olay mı yaşanıyor? Şu anki işlemcim Ryzen 5 3600X.

Son düzenleyen: Moderatör:
Darboğaz denilen olay: İşlemcinin ekran kartını besleyememesidir. Sizin öyle bir sorununuz yok. İşlemciniz fazlasıyla besliyor. Düşük işlemci kullanımı ise; Ekran kartınızın kötü oluşundan dolayı işlemci kendini zorlayarak çalışmıyor.

Hayır hocam sistemde bir sorun yok. Ekran kartı kullanımı yüksek, işlemci kullanımı düşük olmalıdır zaten. 3600X'in R7 370 ile darboğaz yapacağını sanmam. 😂
Ben tam tersi sanıyormuşum durumu o zaman 😀 teşekkür ederim.
Oyun içinden çoklu CPU aktif ettin mi?
Evet hocam ettim.
Darboğaz denilen olay: İşlemcinin ekran kartını besleyememesidir. Sizin öyle bir sorununuz yok. İşlemciniz fazlasıyla besliyor. Düşük işlemci kullanımı ise; Ekran kartınızın kötü oluşundan dolayı işlemci kendini zorlayarak çalışmıyor.
Yani ekran kartı kötü olduğu için düşük fps alıyorum anlık olarakda durum böyle
15887950011964332545872958186397.jpg

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı