CS:GO RX 5700 XT 400 FPS'i geçmiyor

majestic777

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Aşçı
Selam arkadaşlar, elimde Asus TUF Evo 5700XT ekran kartı ve R5 3600 işlemci var. 1280x900 çözünürlükte Shader detayı yüksek diğer görüntü ayarlarım düşükte, 400FPS alıyorum sanki sabitlenmiş gibi 400 üstüne çıkmıyor. CS'de otomatik FPS limitleme gibi bir özellik falan mı var? Aydınlatırsanız sevinirim.

Bence FPS'nizi 120 veya 60'ta sabitleyin.Hem bilgisayar o kadar yorulmaz hem de stabil bir oyun sayesinde daha da iyi performans sergileyebilirsiniz.Tabii ben de 9 yıllık PC'mde o değeri görsem düşürmek istemezdim.

Selam arkadaşlar, elimde ASUS TUF Evo 5700XT ekran kartı ve R5 3600 işlemci var. 1280X900 çözünürlükte shader detayı yüksek diğer görüntü ayarlarım düşükte, 400FPS alıyorum sanki sabitlenmiş gibi 400 üstüne çıkmıyor. CS'de otomatik FPS limitleme gibi bir özellik falan mı var? Aydınlatırsanız sevinirim.

Konuyla alakasız falan ama kardeş 400 FPS'i napıcan 240 sonrası hepsi aynı pek onemli değil yani.

Selam arkadaşlar, elimde Asus TUF Evo 5700XT ekran kartı ve R5 3600 işlemci var. 1280x900 çözünürlükte Shader detayı yüksek diğer görüntü ayarlarım düşükte, 400FPS alıyorum sanki sabitlenmiş gibi 400 üstüne çıkmıyor. CS'de otomatik FPS limitleme gibi bir özellik falan mı var? Aydınlatırsanız sevinirim.
Kanka geliştirici konsolu aç oraya fps_max 400 dür onu sıfır yap kısıtlama kalkar

Dostum CS'de genelde insanlar ya bu çözünürlükte ya da 1024X768 oynarlar. Eski alışkanlıklar diyelim.
Eski alışkanlıklar değil dostum. O çözünürlükte oynamamızın bir amacı var. Daha dar açıda oynuyosun ama modeller büyüyo ve adamı kafasından vurmak daha kolay oluyor.
Monitörünüz 500 Hz değilse gerek yok. İllaki daha fazla FPS alacağım diyorsanız konsola FPS_MAX 0 yazın.
Bu ne saçma birşeydir ya 500hz monitörün yoksa 500 fps alma falan. 300 fps ile 400 fps arasında fark vardır. Oyundaki akıcılığı gözle görebilirsiniz. Benim 240 hz monitörüm var 300 fps sınırı ile fps sınırını kaldırdığımda yada 400 e sınırladığımda farkı hissediyordum.

Eski alışkanlıklar değil dostum. O çözünürlükte oynamamızın bir amacı var. Daha dar açıda oynuyosun ama modeller büyüyo ve adamı kafasından vurmak daha kolay oluyor.

Bu ne saçma birşeydir ya 500hz monitörün yoksa 500 fps alma falan. 300 fps ile 400 fps arasında fark vardır. Oyundaki akıcılığı gözle görebilirsiniz. Benim 240 hz monitörüm var 300 fps sınırı ile fps sınırını kaldırdığımda yada 400 e sınırladığımda farkı hissediyordum.
Hocam siz saçma sapan takılıyorsunuz. Mantıksal olarak mümkün değil 400 FPS'yi ayırmanız.

Eski alışkanlıklar değil dostum. O çözünürlükte oynamamızın bir amacı var. Daha dar açıda oynuyorsun ama modeller büyüyor ve adamı kafasından vurmak daha kolay oluyor.

Bu ne saçma birşeydir ya 500Hz monitörün yoksa 500 FPS alma falan. 300 FPS ile 400 FPS arasında fark vardır. Oyundaki akıcılığı gözle görebilirsiniz. Benim 240 Hz monitörüm var 300 FPS sınırı ile FPS sınırını kaldırdığımda ya da 400'e sınırladığımda farkı hissediyordum.

300 FPS ve 400 FPS farkını hissediyorsanız siz insanüstü özelliklere sahipsiniz sanırım ayrıca fark olmuyor.

Hocam size sanırım 240Hz diye 400Hz monitör kakalamışlar o yüzden farki hissediyorsunuz, iade edin size 240Hz monitör versinler. 🤣

Tamam dostum zaten eski alışkanlıklar dediğim şeyi açıklamışsın. Artık gözüm bu çözünürlükte oynamaya alıştı illa uzun uzun sebebini mi açıklayayım senin gibi :D

Geri
Yukarı