CS:GO Sabit 60 FPS sorunu

buraksenoll

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Windows 10'un bilgisayarıma yapmış olduğu bir güncellemeden sonra bir sorunla karşılaşmaya başladım. CS:GO oyununda menü kısmımda normalde 120-150 FPS almam gerekirken şu an sabit 60 FPS alıyorum. Bu sorun oyun içinde de geçerli. Xbox DVR'yi kapatınca düzeleceği konusunda videolar izledim fakat bu sefer DVR'yi kapatsam da hala 60 FPS alıyorum. Gerçekten sinir bozucu bir durum. Bana acilen bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar sorunumu yanıtlarlarsa gerçekten çok memnum olurum. Teşekkürler.

Arkadaşlar merhaba. Windows 10'un bilgisayarıma yapmış olduğu bir güncellemeden sonra bir sorunla karşılaşmaya başladım. CS:GO oyununda menü kısmımda normalde 120-150 FPS almam gerekirken şu an sabit 60 FPS alıyorum. Bu sorun oyun içinde de geçerli. Xbox DVR'yi kapatınca düzeleceği konusunda videolar izledim fakat bu sefer DVR'yi kapatsam da hala 60 FPS alıyorum. Gerçekten sinir bozucu bir durum. Bana acilen bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar sorunumu yanıtlarlarsa gerçekten çok memnum olurum. Teşekkürler.
Bendede aynı sorun vardı Xbox oyun dvr falan kapattım V-Sync falan kapattım yine aynı sorun vardı fps_max 0 yapıp oyunu tam ekran pencereliye al

iki çözüm var ilki oyunu görüntü ayarından tam ekran pencereliye almak onun dışında diğer çözüm ise bilgisayar c program dosyaları x86 steam steam apps common csgo sonra simgesi çıkcak simgesine sağ tık özellikler uyumuluka gelip tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırak seçenepine tik koyup uygula diyoruz artık tam ekrana alsakda sabit fpsden kurtulursunuz bunları yaptıktan sonra konsolo fps_max 0 yazmayı unutmayın

olmadı ikiside
Dikey sabitlemeyi kapat. Eğer hala FPS sabitse Nvidia Control Panel'den ayarlara bir göz at bazen kendi kendine bu özelliği açabiliyor.
control panel bende yok bulamadım ?

Konu biraz hort gibi olacak ama bende 144hz monitör var oyunlarda fps 144-143 değerine sabitleniyor. Bu değerlerin üzerine kesinlikle çıkmıyor. g-sync düşey senkronizasyon kapattım gene aynı csgo ilk kurduğumda 170-180 fps hatta 230 fps verdiği bile oluyordu. Ama şimdi hiç bir oyun 14 üzerine çıkamıyor. Sorunu bulamıyorum bi türlü yardımcı olur musunuz?

Konu biraz hort gibi olacak ama bende 144Hz monitör var oyunlarda FPS 144-143 değerine sabitleniyor. Bu değerlerin üzerine kesinlikle çıkmıyor. G-Sync düşey senkronizasyon kapattım gene aynı CS:GO ilk kurduğumda 170-180 FPS hatta 230 FPS verdiği bile oluyordu. Ama şimdi hiçbir oyun 14 üzerine çıkamıyor. Sorunu bulamıyorum bir türlü yardımcı olur musunuz?

Sorunu CS:GO için.
1- Steam CS:GO özellikleren -genel - Steam Cloud saklansın isteğini kapatın.
2-program files (x86)\Steam\userdata\kullanıcı kodunuz (rakamlardan oluşan kullanıcı kodu birden fazla hesap varsa klasör birden fazladır )\730( CS:GO klasörüdür)\local klasörünün içindeki dosyaları silin bu sayede CS:GO konsol varsayılan ayarlara dönecektir.

Ben bu şekilde çözdüm.

Nvidia Profile Inspector indirin, CS:GO'yu seçin ve aşağı da ayarlar çıkacak. Oradan "Frame rate limiter" adında bir ayar göreceksiniz. Unlimited veya 240 gibi değerlere getirin. Unlimited yerine başka bir seçenekte olabilir, tam hatırlamıyorum. Unlimited yerine Off vs. de yazabilir yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı